GÜNDEM

Orhan Uğuroğlu Baykal'ın İnce ve CHP'lilere çağrısını yazdı

Muharrem İnce'nin, CHP'den ayrılıp yeni parti kuracağına dair konuşmalar yapılmaya devam ederken; Yeniçağ Gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu da konu ile ilgili CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile yaptığı röportajı bugünkü köşesine taşıdı.

Orhan Uğuroğlu Baykal'ın İnce ve CHP'lilere çağrısını yazdı

Muharrem İnce'nin, CHP'den ayrılıp yeni parti kuracağına dair açıklamalar son günlerin en çok konuşulan konularından biri oldu. Konu ile ilgili toplumun farklı kesimlerinden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu da bugünkü köşesinde CHP'nin, 18 yıl boyunca genel başkanlığını yapan Deniz Baykal ile ropörtaj yaptı ve Baykal'ın görüşlerini köşesine taşıdı.

Uğuroğlu, Deniz Baykal'ın, Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmaması için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğini açıkladığını ifade etti.

Uğuroğlu, Baykal'ın, İnce'nin CHP'den ayrılmasına da parti kurmasına da göz yummayacaklarını, hazmedemeyeceklerini dediğini aktardı.

İşte Orhan Uğuroğlu'nun, Deniz Baykal ile yaptığı o ropörtaj:

Soru: Muharrem İnce'nin parti kurma açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Baykal: Kendimi bu tartışmanın seyircisi olarak görmüyorum. Bizler iktidar olma sürecindeki mücadelenin birer parçasıyız.

Muhalefetin en güvenilir en toparlayıcı partisi CHP'dir. CHP'nin içinden bir kişinin dahi ayrılmasını maç seyreder gibi yapamam.

İnce'nin ayrılmasına da parti kurmasına da göz yumamayız.

Genel Başkan, Genel Merkez yönetimi, milletvekillerimiz, örgütümüz ve seçmenimiz de seyirci olmamalı.

CHP demek adalet, hak ve hukuk demektir. Bu ilkeler etrafında birleşenler olmalı, ayrılanlar olmamalıyız.

Toplum iktidar uygulamaları altında büyük sıkıntı içindeyken, kendi içimizdeki arkadaşlarımızla kucaklaşmak zorundayız.

Muharrem İnce'nin ayrılmasına izin vermemeliyiz. Ayrılması kabul edilemez.

Cumhuriyete inanan, demokrasiyi savunan CHP'liler bu ayrılığı hazmedemez. Bunun için de elimizden geleni yapmalıyız.

-Soru: Elinizden ne gelir? Ne yapmak istersiniz?

Baykal: Kurultay sonrası genel başkanımızı kutlamak için ziyaret yapacağım. Bu vesile ile de Muharrem İnce konusundaki düşüncelerimi anlatacağım.

Sayın Kılıçdaroğlu'na, "İnce'yi çağırın baş başa görüşün. İktidar yolundaki kararlılığımızı anlatın. Ayrılmanın yanlış olduğunu ifade edin. Muharrem sevgi ve saygıyı hak eden gerçek bir CHP'lidir. Ayrılması vahim bir hata olur. Şu andan sonra kim haklı, kim haksız önemli değil" diyerek düşüncelerimi arz edeceğim.

Yazının tamamı için tıklayınız

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar