POLEMİK

Oray Eğin'den kavga çıkaracak iddia: ''Hürriyet'te 5 eşcinsel yazar var!''

Habertürk yazarı Oray Eğin bugün kaleme aldığı 'Toplum hazır' başlıklı yazısında çok konuşulacak iddialarda bulundu. Kanal D'de yayınlanan filmde 'gay' kelimesinin sansürlenmesine tepki gösteren Eğin, Hürriyet bünyesinde 5 eşcinsel yazarın bulunduğunu öne sürdü.

Oray Eğin'den kavga çıkaracak iddia: ''Hürriyet'te 5 eşcinsel yazar var!''

Habertürk yazarı Oray Eğin, Demirören Medya'ya ilişkin kavga çıkaracak iddialar ortaya attı. Eğin, Demirören Medya Grubu'na ait Hürriyet bünyesinde 5 eşcinsel yazarın bulunduğunu öne sürdü. İsim vermeden 'Yozgatlı' diyerek Hürriyet Genel Yönetmeni Ahmet Hakan'a da gönderme yapan Eğin, Ahmet Hakan'ın bu yazarlardan birini zaman zaman evine çağırıp azarladığını öne sürdü.

Oray Eğin'in Habertürk'teki köşesindeki iddiaları şöyle:

Önceki gün Demirören Ailesi’nin sahibi olduğu Kanal D’de “gay” kelimesi sansürlendi. Halbuki yılbaşından önce patronun eşini başka iş adamlarının eşleriyle bir alışveriş merkezinde çay saatinde görmüş, masalarındaki bir eşcinselle nasıl samimi olduklarına dikkat etmiştim. Tek fonksiyonu ünlülerin (ve zenginlerin) yanında dolanmak, “çantacılık” yapmak olan bu kişi Hürriyet’e köşe yazarı da yapıldı. Hatta gazetenin birbirine benzer -sayabildiğim kadarıyla- toplam beş eşcinsel köşe yazarı bile var. İçlerinden biri de Yozgatlı gazete yöneticisinin eşcinsel bir erkek olduğu halde “Kadın” diye isim taktığı ve zaman zaman evine çağırıp azarlayarak günlük stresini üzerinden attığı bir tip.

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Yorumlar