MEDYA KÖŞESİ

Oray Eğin Yeni Çağ yazarını yerden yere vurdu

Habertürk gazetesi yazarı Oray Eğin, bugünkü yazısının "okuru habere karşı korumak" başlıklı bölümünde özellikle Yeni Çağ yazarı Ahmet Takan'ı isim vermeden yerden yere vurdu.

Oray Eğin Yeni Çağ yazarını yerden yere vurdu

Oray Eğin Ahmet Takan için "Her seferinde ortalığı sarsacak, Türkiye’yi değiştirecek, iktidarı yerle bir edecek bir senaryo geliştiriyor, bunu da kendisini “Abdullah Gül’ün eski danışmanı” diye tanıtarak yapıyor ki inandırıcı gözüksün" ifadelerini kullanırken yazılarındaki kulislerin hiç tutmadığını da iddia etti. 

Eğin, Ahmet Takan'ı şu sözlerle eleştirdi: "Gül’le belki beş dakika çalışmış olabilir, ama yazdıklarının tamamının yalan olduğuna hiç mi hiç şüphe yok. Bir insan bu kadar kolay mı atabilir? Nasıl bu kadar palavra üretebilir? Hiçbir dediği tutmuyor."

ORAY EĞİN'İN YAZISINDAN İLGİLİ BÖLÜM ŞÖYLE: HAFTADA bir kimi internet siteleri mutlaka alıntıladığı için yazılarına maruz kaldığım bir Yeniçağ yazarı var. Her seferinde ortalığı sarsacak, Türkiye’yi değiştirecek, iktidarı yerle bir edecek bir senaryo geliştiriyor, bunu da kendisini “Abdullah Gül’ün eski danışmanı” diye tanıtarak yapıyor ki inandırıcı gözüksün.

KİM BU KAYNAK?

Gül’le belki beş dakika çalışmış olabilir, ama yazdıklarının tamamının yalan olduğuna hiç mi hiç şüphe yok. Bir insan bu kadar kolay mı atabilir? Nasıl bu kadar palavra üretebilir? Hiçbir dediği tutmuyor.

Bütün varlığı Erdoğan karşıtlığı üzerine kurulu bir başka yazar da “Saray’a yakın kaynaklardan duyduğuma göre” diye sık sık yazıyor.Abdülkadir Selvi’ye bile bu kadar bilgi sızmıyor, ona nasıl gidebilir? Kimi kandırıyorlar?

Okurları isimsiz kaynaklara dayalı haber ve yorumlara karşı sık sık uyarmamız gerekiyor. Hele hele “sahte haber” çağında kendi temennisini icat edilmiş hayali kaynaklara dayandıran yazarlara karşı tedbir almamız şart. Basit bir akıl yürütme kimin yalan kimin doğru yazdığını kolaylıkla ortaya çıkarsa bile...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar