POLEMİK

Oray Eğin: Hürriyet'i yeni bir kriz bekliyor

Oray Eğin, Hürriyet gazetesini yeni bir krizin beklediğini ve Faruk Bildirici'nin başının çok ağrıyacağını iddia etti.

Oray Eğin: Hürriyet'i yeni bir kriz bekliyor

Habertürk yazarı Oray Eğin, Hürriyet gazetesini yeni bir krizin beklediğini ve Faruk Bildirici'nin başının çok ağrıyacağını iddia etti.

Oray Eğin, Doğan Yayın ilkeleri gereği hiç bir yazarın reklamlarda oynanaması gerektiğini ancak bir Hürriyet yazarının çay markasının reklam yüzü olduğunu belirterek "Faruk Bildirici'nin başı bu işten çok ağrıyacak" ifadesini kullandı.

İşte Oray Eğin'in yazısından bir bölüm:

FARUK BİLDİRİCİ’NİN BAŞI AĞRIYACAK

YENI bir Hürriyet Gazetesi krizi kapıda ve okur temsilcisi Faruk Bildirici önümüzdeki günlerde ister istemez bir de bununla uğraşacak.

Bir Hürriyet yazarının yine cazip bir teklifi kıramayıp reklamlarda oynadığını duydum…

Kendi alanında marka olmuş bu isim bir gıda firmasının yeni çıkaracağı baharat serisinin “yüzü” olmuş. Çekimler de geçtiğimiz günlerde yapılmış.

İLKELER PEKİ?

Doğan Yayın İlkeleri yazarlarının ürün pazarlaması yapmalarını, reklamlarda oynamalarını engelliyor. Ama bu ilkeler her zaman her yazara işlemiyor. Faruk Bildirici de her seferinde itirazını dile getiriyor ama pek sonuç alamıyor.

Hürriyet’in kendi alanında çok meşhur olmuş yeni reklam yıldızı da kolay kolay vazgeçecekleri bir yazar değil. Bakalım, kıyamet kopacak mı?

Oray Eğin'in yazısının tamamı için tıklayın

Yorumlar 1 yorum