GÜNDEM

OdaTV davasında karar çıktı... Tüm sanıklar beraat etti...

Aralarında gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener, Soner Yalçın, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ve Yalçın Küçük'ün de bulunduğu 13 sanıklı Oda Tv davasında 6 yıl sonra karar çıktı.

OdaTV davasında karar çıktı... Tüm sanıklar beraat etti...

OdaTV davasında karar çıktı...

Aralarında gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener, Soner Yalçın, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ve Yalçın Küçük'ün de bulunduğu 13 sanıklı Oda Tv davasında 6 yıl sonra bugün karar verildi.

AHMET ŞIK CEZAEVİNDEN GETİRİLDİ

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen karar duruşmasına Ahmet Şık cezaevinden getirildi.

Karardan önce son sözü sorulan Gazeteci Ahmet Şık, "Söyleyecek çok sözüm var. Ama aklımdan geçenleri söylersem yeni bir dava konusu olacak. Bu adliye adaletin mezarı haline geldi. Bu mezarın kazıcıları da maalesef hakim ve savcılar" dedi. 

O ZAMAN YAZDIKLARIMIZ OKUNSAYDI...

Son sözleri sorulan Nedim Şener de, "Bu davada yargılananların yazdıkları okunsaydı Türkiye bu günleri yaşamazdı. Bu davada Akın Atalay avukattı, Kadri Gürsel bizi savunurdu. Şimdi onları içeri attılar. Bu dava bize çok şey kattı çok şey götürdü. Bu davadaki sanıkların haklarının teslim edilmesini istiyorum. Hrant için adalet için diyorum.” dedi.

Gazeteci Soner Yalçın ise son sözünde, "Beraatimi istiyorum ve bize bu kumpası kuran FETÖ'den şikayetçiyim" dedi.

KÜÇÜK'TEN ŞIK'A: İÇERİDE BANA İHTİYACIN VAR MI?

Yalçın Küçük "Takdir sizindir" dedikten sonra Ahmet Şık'a dönerek "Nasılsın, iyi misin? Bana ihtiyacın var mı içerde?" diye sordu. Küçük'ün sorusu salonda gülüşmelere neden olurken, Ahmet Şık da "Yok hocam" diye yanıt verdi.

13 SANIK DA BERAAT ETTİ

Alınan son sözlerin ardından kararını açıklayan mahkeme 13 sanık hakkında beraat kararı verdi. 

Böylece OdaTV Davası’nda, Prof. Dr. Yalçın Küçük, Soner Yalçın, Doğan Yurdakul, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Müyesser Yıldız, Mümtaz İdil, Nedim Şener, Ahmet Şık, Hanefi Avcı, Sait Çakır, Coşkun Musluk ve İklim Bayraktar beraat etti... Davanın sanığı Kaşif Kozinoğlu hayatını kaybettiği için hakkında hüküm kurulmadı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar