REKLAM

Nur Serter'den AK Parti'nin reklamına flaş yanıt!

AK Parti'nin yeni seçim reklamında CHP Milletvekili Nur Serter hedef alındı. Reklamda başörtülü öğrenci “ikna odasına” alındığını ve İstanbul Üniversitesi’nde okuyamadığını söylüyor.

Nur Serter'den AK Parti'nin reklamına flaş yanıt!

NESRİN YILMAZ
İNTERNETHABER-ANKARA

AK Parti'nin reklam filmi olay yarattı. Reklam filminde oynayan ve türbanlı öğrenci ile konuşan öğretim görevlisinin CHP milletvekili Nur Serter’le benzerliği dikkat çekerken AK Parti’nin türban yasağını kaldırdığı ifade edildi.

Nur Serter, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı iken YÖK’ün türban yasağına karşılık öğrencilerle konuşmuştu. Muhafazakar medyada ise bu durum “ikna odaları” olarak adlandırılmıştı.

İnternethaber'den Nesrin Yılmaz'a konuşan CHP İstanbul milletvekili Fatma Nur Serter, reklam filmini bir zavallılık olarak değerlendirdiğini söyledi.

Nur Serter'in açıklamaları şöyle:

ANLAŞILAN SARILACAK BAŞKA İPLERİ KALMAMIŞ


"Bir zavallılık olarak değerlendiriyorum. Anlaşılan sarılacak başka ipleri kalmamış,  AKP'yi 15 yıldan sonra hala türbanı bir siyasi rant olarak kullanmaya çalışan, çok zavallı duruma düşmüş bir parti olarak görüyorum.

Reklam filmiyle ilgili bir girişimde bulunup bulunmayacağını sorduğumuz Nur Serter şöyle cevap verdi: 

BİR ŞEY YAPMASI GEREKEN CHP'DİR


"Bununla ilgili yapılması gerekeni yapması gereken Cumhuriyet Halk Partisidir. Ben kişisel olarak bir şey yapmayı düşünmüyorum, sonuçta benim adım yok, bir şey yapması gereken partidir, onun da yapıp yapmadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz." 

İşte AK Parti'nin Nur Serter'e gönderme yaptığı o reklam filmi:


ÇOK OKUNANLAR