GÜNDEM

Nuh Albayrak'tan çağrı: Derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli

Star yazarı Nuh Albayrak, Koronavirüsün sosyal boyutunu ele aldığı yazısında sokağa çıkma yasağı ilan edilmesini istedi.

Nuh Albayrak'tan çağrı: Derhal sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli

Star yazarı Nuh Albayrak, Koronavirüs gündemine ilişkin yazdığı yazısında tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağının uygulanması gerektiğinin altını çizdi. 

Albayrak, durumun vahametinin farkında olmamız gerektiğini vurguladığı yazısında Koronavirüsün sosyal etkisinden bahsetti. 

İşte o yazı: 

Virüs işinden anlamadığım için bugüne kadar hiç girmedim. Ama geldiğimiz noktada meselenin sosyal boyutu öne geçti. Süreç ilerledikçe koronavirüsün doğuşu hakkındaki şüpheler artıyor. Sözüne ehemmiyet verdiğim nice insanlar bunun doğal bir salgın olmadığını söylüyor. Potansiyel şüpheli olarak da Amerika öne çıkıyor. Evet, bu tür operasyonlar Amerika’nın yapmadığı şeyler değil ama koronavirüsü günlerce dünyadan saklayarak bütün dünyaya yayılmasına sebep olan Çin’in ihmali bence çok daha önemli. Her neyse… Şu anda “Bu belayı başımıza kim sardı” tartışmasının hiçbir faydası yok. En az hasarla başımızdan nasıl savacağımıza bakmamız gerekir. Genel durum hakkında fikir edinmek için farklı hastanelerin başhekimleriyle görüştüm, koronavirüs takip ve tedavisine ayrılan araştırma hastanelerindeki yönetici dostlarımdan gidişatı sordum. Elbette panik yapmayalım, halkı tedirgin etmeyelim ama tehdidin boyutlarını ortaya koymadan tedbirleri yeteri

Yazının devamı için tıklayın

Yorumlar