GÜNDEM

Nihat Hatipoğlu'nun otelinde içki mi servis ediliyor? Ahmet Hakan, hocaya bizzat sordu

Son günlerde içki konusunda gündem olan Nihat Hatipoğlu, otelinde içki servisi yapıldığı iddialarına Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan vesilesi ile yanıt verdi.

Nihat Hatipoğlu'nun otelinde içki mi servis ediliyor? Ahmet Hakan, hocaya bizzat sordu

İçki içen gençlerle ilgili açıklamaları ile gündeme oturan Nihat Hatipoğlu hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, Hatipoğlu'nun otelinde içki servisi yapılıyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da konuyu duyar duymaz Nihat Hatipoğlu'na mesaj attı. Hatipoğlu iddialara yamıt verdi ve iftira olduğunu söyledi.

İşte o ifadeler:

 NİHAT HATİPOĞLU’NUN OTELİNDE İÇKİ Mİ SATILIYOR? 

DÜN bir haber dolaştırılıyordu sosyal medyada... Öyle sıradan trol hesaplarda falan değil, anlı şanlı gazetelerin hesaplarında bile vardı haber. Haber şuydu: * “Bira içenleri yadırgayan Nihat Hatipoğlu’nun Sultanahmet’teki otelinde her türlü içki servisi yapılıyor”.

* Görsellerle, otelin mönüleriyle, otelin fotoğraflarıyla falan öyle inandırıcı sunuyorlardı ki haberi... Doğrusu etkilendim. “Acaba mı” dedim. Ve hemen Nihat Hatipoğlu’na bir mesaj attım. Oh be 40 gün sonra korona aşısı geliyor Mesajım şöyleydi:

* “Sizin Sultanahmet’teki otelinizde içki servisi yapıldığına dair haberler dolaşıyor sosyal medyada. Bu doğru mudur?” *

Hatipoğlu, hemen cevap yazdı bana.

Mesajını yayınlıyorum:

* “Asla! Böyle bir şey söz konusu değil. Önüme katrilyonlar konsa böyle bir şeye tenezzül etmem. Hiçbir dönemde içki, bira vs. o binaya girmemiştir, dışarıdan getirilip içilmesine müsaade edilmemiştir. Sosyal medyada servis edilen bar fotoğrafları, baştan sona sahtedir. Bu bir yalandır. Benim bira ile ilgili sözlerime karşılık mahiyetinde servis edilen sahte ve insafsızca bir yalan haberdir. Göz göre göre böyle bir yalan nasıl ortaya atılır hakikaten anlayamıyorum. Sözümü, bakışımı, fetvamı, görüşümü eleştir istediğin kadar. Anlarım. Ama böyle ahlaksızca bir iftiraya neden başvuruyorlar?”

Yazının tamamı için tıklayın 

Yorumlar 1 yorum