GÜNDEM

Nihat Hatipoğlu'ndan sert sözler: Ne zaman bağnazlığından vazgeçecek

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Metin Akpınar'ın açıklamalarına işaret ederek "Ekrandan mahzenlerde zehirlenen insanları hatırlatarak gözdağı veren kafa ne zaman bağnazlığından vazgeçecek?" dedi.

Nihat Hatipoğlu'ndan sert sözler: Ne zaman bağnazlığından vazgeçecek

Ünlü din adamı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Halk TV'de sarfettiği sözler nedeniyle 'Cumhurbaşkanı'na hakaret', 'darbeye çağrı' ve 'ölüm tehdidi' suçlamalarıyla hakkında soruşturma başlatılan sanatçı Metin Akpınar'a tepki gösterdi.

Twitter hesabından bir mesaj yayınlayan Hatipoğlu "Bizler ülkemizde kardeşiliği, sevgiyi, birliği, umudu paylaşalım diye çırpınırken, ekrandan mahzenlerde zehirlenen insanları hatırlatarak gözdağı veren kafa ne zaman bağnazlığından vazgeçecek? Ülkeyi seven hangi insan böyle bir söylemi vicdanında sığdırabilir. Herkes sorumlu davranmalı" ifadelerini kullandı. 

METİN AKPINAR NE DEMİŞTİ?

 Sanatçı Metin Akpınar, konuk olduğu Halk TV canlı yayınında, "Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri bir rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala, kavga dövüş olmaz, biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir, ama bize yazık olur, biz harap oluruz." demişti. 

Yorumlar