GÜNDEM

Nedim Şener'den ünlülere Azerbaycan ve Hatay eleştirisi

Hürriyet yazarı Nedim Şener, Azerbaycan ve Hatay konusunda sessizliğini koruyan ünlüleri eleştirdi.

Nedim Şener'den ünlülere Azerbaycan ve Hatay eleştirisi

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, Ermeni kökenli Amerikalı Kim Kardashian'ın Azerbaycan-Ermenistan savaşı sırasında Erivan lehine güzenlediği kampanyaları ve yaptığı açıklamaları anlattığı köşe yazısında Türkiye'deki ünlüleri eleştirerek "Sayısı ve adı belli istisnaları hariç tutuyorum ama yurtiçinde ve dışında yaşayan yazar, çizer, oyuncu, şarkıcı takımını toplasan Kardashian’ın tırnağı etmiyorlar" dedi.

HERKESİN BİR ÜNLÜSÜ VAR

Şener ayrıca her ülke ve örgüt lehine açıklamalar yaparak gündem oluşturan isimler olduğunu ifade ederek FETÖ'cü Enes Kanter'i örnek gösterdi. Şener, "Yalnızca FETÖ hakkında değil, dünyanın en önemli haber kanalı CNN’e çıkıp Türkiye’nin Suriye’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını bile karalayabildi. Türkiye’nin Suriye’de kimyasal silah kullandığı, soykırım uyguladığı yalanını bile ortaya attı. Tüm dünya bunu izledi, hâlâ izlemeye devam ediyor" dedi.

HATAY ELEŞTİRİSİ

Şener, PKK'ya bağlı Ateşin Çocukları İnisiyatifi isimli grubun yangına övgü dolu sözlerini hatırlatarak, Türkiye'deki bazı ünlülerin Azerbaycan konusundaki tvarını bir kenara bırakırsak, Hatay için bile örgtü değil devleti suçlayan bir tutum içine girdiklerini söyledi. İşte Şener'in yazısının ilgili bölümü:

"Türkiye’nin “ünlüleri” ise bırakın Azerbaycan’ın haklı mücadelesine destek olmayı, Türkiye’yi bölmeyi amaçlayan, bunun için Türk-Kürt demeden masum sivilleri katleden; polis, asker, korucu, öğretmen, işçi, doktor şehit eden terör örgütü PKK’nın saldırılarına karşı da aynı sessizlik içindeler. Diyarbakır Anneleri’ne, Şırnak’ta şehit ailelerinin eylemlerine sessiz kalıyorlar.

Bazıları bırakın sessiz kalmayı, PKK’nın üstlendiği saldırılar konusunda açıkça yalanlar yazıp, kendilerini takip edenleri aldatmayı ihmal etmiyor. Tüm kaygıları imajlarını korumak; sözde demokrat, sözde muhalif görünmek amaçları, onları buna itiyor. Türkiye’nin haklı davalarından birine destek olurlarsa, “Hükümete destek veriyor” damgası yerlerse, yazdıkları kitapların, çıkardıkları albümlerin, bilet sattıkları konserlerin, oynadıkları filmlerin müşterilerini kaybetmekten korkuyorlar. Belki de PR’cıları onları böyle yönlendiriyor. Tezgâhları bozulsun istemiyorlar. Böyleleri için ölen, yaralanan masum insanların, terörle mücadele ederken can veren, kan veren insanların değil, bilet, kitap, sinema bileti sattıkları “müşterilerinin” önemi vardır.

Bu yüzden terör örgütünün medyası, en son Hatay’da ormanları yaktıklarını açıkladığında olduğu gibi, PKK’nın önceki saldırılarına da kulaklarını ve gözlerini kapattılar. Her biri “doğa âşığı” olan, yeri geldiğinde tepkileriyle tozu toprağı birbirine katan o ünlüler, PKK terör örgütü bebekleri havaya uçurduğunda, köyleri basıp insanları yaktığında sessizlik içinde oldular hep.

Ormanları yakan terör örgütünün uzantısı yeni açıklamasında, kentlerde işyerlerini, araçları, mahalleleri ateşe vereceğini ilan ediyor. Belli ki ileriki günlerde benzer saldırıları tekrarlayacaklar. Göreceksiniz, bizim “ünlüler” yine sessiz kalacaklar."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar