GÜNDEM

Nedim Şener'den olay yaratacak yazı! Muhsin Yazıcıoğlu suikastinin kilit ismi her şeyi itiraf etti

Helikopter kazası süsü verilerek suikaste uğrayan Muhsin Yazıcıoğlu hakkında yürütülen davada her geçen gün itiraflar gelmeye devam ediyor.

Nedim Şener'den olay yaratacak yazı! Muhsin Yazıcıoğlu suikastinin kilit ismi her şeyi itiraf etti

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, Muhsin Yazıcıoğlu cinayeti ile ilgili davanın seyrini tutmaya devam ediyor. 

Son olarak FETÖ'nün evlerinde yakalanan Gaziantep bölge imamı Kamil Bakım, cinayetin delillerinin nasıl karartıldığını itiraf etti. 

İşte o itirafın bulunduğu yazı:

25 Mart 2009’da düşen helikopterde 6 kişi ile birlikte hayatını kaybeden BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu dosyasının üstünün kapatılmasında FETÖ parmağı her geçen gün belirginleşiyor. 2004’te FETÖ’ye katılan, 2014 ile 2 Mayıs 2017 arasında örgütün “Elazığ avukatlar imamı” olan, 8 Mayıs 2018’de itirafçı olarak ifade veren Abdullah Önder’den sonra, geçen hafta FETÖ’nün gaybubet evinde yakalanan ve örgütte üst düzey mahrem imam olarak görev yapan Kamil Bakum da Yazıcıoğlu suikastı davasının üstünün örtülmesi konusunda aynı itiraflarda bulundu.

Aralarında Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin, Osmaniye, Batman, Siirt, Diyarbakır, Şırnak, Elazığ gibi şehirlerin bulunduğu ve FETÖ’nün “Gaziantep büyük bölge” diye adlandırdığı 19 ilden sorumlu mahrem imam olan Kamil Bakum, 150 sayfalık ifadesinde örgütün hukuk yapılanmasını anlatarak 300’den fazla ismi tek tek verdi. Savcılıkta da etkin pişmanlıktan yararlanarak ifadesini tekrar eden Bakum, mahkemede de FETÖ’nün iç yüzünü anlattı.

FETÖ Elazığ avukatlar imamı Abdullah Önder, 8 Mayıs 2018’de verdiği ifadede Malatya’dan Kahramanmaraş’a gelen Yazıcıoğlu dosyasında 17 Nisan 2014’te gizlilik kararının kalkmasıyla, FETÖ mensubu Mustafa Atalar’ın, helikopterden cihazları söken FETÖ’cü askerler Davut Uçum ile Aydın Özsıcak’ın avukatlığını yaptığının ortaya çıktığını söyledi.

Yazının tamamı için tıklayın 

Yorumlar