GÜNDEM

Nedim Şener'den FETÖ'cü Maceracı'ya gönderme: Son macerası acı bitti

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, 8 yıl 1 ay hapis cezası alan FETÖ'cü Maceracı'ya göndermede bulundu ve 'son macerası acı bitti' ifadelerini kullandı.

Nedim Şener'den FETÖ'cü Maceracı'ya gönderme: Son macerası acı bitti

Kapatılan Samanyolu TV'de yaptığı Maceracı programı ile ünlenen ve FETÖ'nün ipliği pazara çıkınca ne yapacağını şaşıran Murat Yeni, örgüt üyeliğinden 8 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener de bu konuyu ele alarak "Maceracı'nın son macerası acı bitti" ifadelerini kullandı.

Murat Yeni'nin FETÖ soruşturmasındaki süreçlerine değinen Nedim Şener, Maceracı'nın da “Ceza almamak için önce itirafçı ol, sonra inkâr et” taktiğini kullandığını ama boşa kürek salladığını belirtti.

İşte Nedim Şener'in Maceracı ile ilgili yazısı:

Fetullahçı Terör Örgütü’nün televizyon kanallarında ‘Maceracı’ adıyla Anadolu kentlerinden programlar yapan Murat Yeni’nin son macerası acı bitti.

Murat Yeni, FETÖ’cülerin yargılandıkları mahkemelerde uyguladığı “Ceza almamak için önce itirafçı ol, sonra inkâr et” taktiğini uyguladı.

Ekranlarda bol bol yemek yemesiyle meşhur olan “Maceracı” Murat Yeni, örgüt üyesi başka kişilerin isimlerini vererek, “etkin pişmanlıktan” yararlanıp 1 yıl 6 ay hapis ve “hükmün açıklanmasının geriye bırakılması(HAGB)” kararı almayı planladı.

İtirafçı olup FETÖ üyelerinin isimlerini vererek kendini kurtaran Murat Yeni, ikinci adımda hakkında ifade verdiği kişilerle ilgili sözlerini inkâr ederek, o örgüt üyelerini de temize çıkarmayı planlıyordu.

Ancak mahkemeler arasındaki yazışma FETÖ’nün bazı itirafçılarının uyguladığı ve “Maceracı” Murat Yeni’nin de başvurduğu oyunu bozdu. 1 yıl 6 ay hapis ve “hükmün açıklanmasının geriye bırakılması”  kararı ile kurtulmayı planlayan Murat Yeni’ye örgüt üyeliğinden 8 yıl 1 ay hapis cezası verildi.

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar