POLEMİK

Nedim Şener'den Bülent Arınç'a bomba gönderme: Fotokopici Mehmet’i görünce yerin dibine geçiyorum!

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, bugünkü yazısının başlığında "evime temizliğe gelen eski daire başkanını görünce yerin dibine geçiyorum" diyen Bülent Arınç'a göndermede bulunaraka "Fotokopici Mehmet’i görünce yerin dibine geçiyorum!" ifadelerini kullandı.

Nedim Şener, KHK açıklamalarıyla gündeme bomba gibi düşen Bülent Arınç'a yüklenmeye devam ediyor.

Şener, Arınç'ın "Evime temizliğe gelen daire başkanını görünce yerin dibine geçiyorum" diyen Arınç'a göndermede bulunarak "Fotokopici Mehmet’i görünce yerin dibine geçiyorum!" başlığıyla yazı yazdı. 

İşte o yazı:

Başlık size birini hatırlattı mı? “Evet, Bülent Arınç’ı” dediğinizi duyar gibiyim. Arınç, kısa süre önce FETÖ’den ihraç edilmiş kişileri savunmak için şunları söylemişti; “Evime temizliğe gelen daire başkanı kadını görünce yerin dibine geçiyorum, benzinlikte pompa tutan Danıştay üyesini görünce perişan oluyorum.” Kendisine çağrı yapmıştım; “Bu kişilerin isimlerini açıklayın, araştırılsın haksızlık varsa, hakkı savunulsun” diye, ama ses çıkmadı.

KHK ile ihraç edilenler arasında haksızlığa uğrayan var mı? Elbette, OHAL komisyonu şu ana kadar bu şekilde 7 bin 500 isim belirledi. İncelemeler hâlâ sürüyor. Arınç, gerçekten haksızlığa uğrayanların hakkını savunacağına soyut iki örnek üzerinden, büyük çoğunluğu FETÖ üyelerinden oluşan KHK kapsamına giren kim varsa aklama yolunu seçiyor.

Asıl haksızlık yaptığı ise gerçekten mağdur olanlar. Peki FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi katlettiği 251 şehidin, 2 bin 193 gazinin, ihanete uğramış Türk milletinin hakkı ne olacak? Yalnız onlar mı, FETÖ’nün kumpasıyla hapis yatanlar, hayatını kaybedenlerin hakkı ne olacak?

Bülent Arınç sözleriyle kimlerden bahsetti bilmiyorum ama ben her gördüğümde yerin dibine geçtiğim bir örneği paylaşayım. Bakırköy’de fotokopicilik yapan Mehmet Noyan, İstanbul’da Hava Harp Okulu’nda matbaa bölümünde mücellit olarak çalışıyordu.

‘Hakkarili’ diye hedef aldı

FETÖ’cü olmadığı için o da kumpasa uğradı.

“Kartal Yuvası” Hava Harp Okulu’nu FETÖ’cü yuvasına çeviren FETÖ’cüler, 7 Eylül 2011 günü, anahtarı yalnızca Matbaa Kısım Amiri’nde olan dolapta saklanan 400 CD arasında, içinde sahte polis kimliğine ilişkin görüntülerin bulunduğu CD buldular. FETÖ’cülerin kendi yerleştirdiği CD’yi bulmaları yalnızca 5 dakikalarını almıştı.

Yazının tamamı için tıklayın...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar