GÜNDEM

Nedim Şener'den bomba FETÖMETRE yazısı! Sınav hilesi ortaya çıktı

FETÖ'nün kumpasları ve hilelerini köşesinde defalarca deşifre eden Nedim Şener, bu kez de Deniz Harp Okulu sınavlarında yaşanan hilenin FETÖMETRE ile ortaya çıkmasını kaleme aldı.

Nedim Şener'den bomba FETÖMETRE yazısı! Sınav hilesi ortaya çıktı

Sık sık FETÖ'nün kumpasları ile ilgili yazdıkları ile gündem olan Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, bu kez FETÖMETRE ile deşifre olan sınav hilesini kaleme aldı. 

Şener'in verdiği bilgilere göre Deniz Harp Okulu sınavlarında aday numaralarının şifrelenmesi yöntemiyle yolsuzluk ve hile yapıldığı tespit edildi. 

İşte Nedim Şener'in bomba FETÖMETRE yazısı:

PAYLAŞ
İstanbul Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay’ın talimatıyla; FETÖ’nün 2013 yılı Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu mülakat sınavlarındaki yolsuzluğuyla ilgili operasyonda gözaltına alınan 20 kişiden 19’u sorgularının ardından mahkeme tarafından tutuklandı.

Bu konu önceki gün basında geniş biçimde yer aldı. Ancak bu yolsuzluğun nasıl belirlendiğini, yalnızca Deniz Kuvvetleri ve 2013 yılı ile sınırlı kalıp kalmadığını araştırırken ilginç bir hikaye ve yeni sorular ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı ve ekibi tarafından 78 temel 273 alt kriter şeklinde oluşturulan FETÖMETRE, 2017’de bu sınav yolsuzluğunun ortaya çıkmasını sağladı.

Herkes gibi askeri okulların sınav komisyonlarında görev yapanlara da uygulanan FETÖMETRE ile bir çok örgüt üyesi tespit edildi. İçlerinden bir çoğu itirafçı oldu. Bir binbaşı 2013 yılındaki mülakat sınavında uygulanan şifreleme yöntemini detaylı biçimde anlattı. Binbaşı şifreleme ve detayların sivil imamdan geldiğini söyledi.

Sahtekarlığın aday numarası üzerinden yapıldığını itiraf etti.

105 milyon TL zarar

Buna göre, FETÖ üyesi öğrenci adaylarına, bilgi işlemde görevli FETÖ mensupları tarafından ikinci ve üçüncü hanelerinin toplamı 9, 10, 11,12 olan aday numaraları verildi. Mülakat sınav komisyonundaki FETÖ üyesi subaylar da kendilerine verilen bu bilgiden yola çıkarak, örgüt üyelerini kolayca tespit edip sınavı geçmelerini sağladı.

Yazının devamı için tıklayın...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar