GÜNDEM

Nedim Şener'den bomba FETÖ iddiası! Rakam verdi

FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları tüm hızıyla sürerken Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. CNN Türk yayınına katılan Şener, TSK içinde hala 18 bin FETÖ'cü olduğunu iddia etti.

FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları sürüyor. Gazeteci Nedim Şener de CNN Türk yayınında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.Tartışmanın geldiği boyutun üzücü olduğunu söyleyen ve MİT'ine, TSK'sına, yargısına sızmış 40 yıllık bir örgütün varlığından söz edildiğini belirten Şener, tartışmanın bir tarafında da FETÖ tarafından hapse atılmış İlker Başbuğ olduğunu dile getirdi.

Nedim Şener'in konuya ilişkin açıklamalarından satır başları;

Şu anda 468 tane hangimizi yargılayacak, hangi soruşturmayı açacak, hangi kararı vereceğini bilemediğimiz hakim ve savcılar görev başında. FETÖ'nün siyasi ayağını dert edinenler bunları hiç dert etmiyorlar kendilerine. 15 Temmuz'dan bu tarafa 23 bin kişi hakkında TSK'da işlem yapıldı.

"6-7 BİN KİŞİNİN İHRAÇ DOSYASI BEKLİYOR"

15 Temmuz FETÖ darbe girişimine katılan kişi sayısı 5 bin 600. 15 Temmuz 2016 itibariyle TSK'da ne kadar FETÖ'cü olduğunu sorduğumuzda 5 bin 600 rakamı gösteriliyordu. Aradan geçen 3.5 yıl içinde bunu 4 katı daha FETÖ'cü tespit edildi. Ve bunun 18 bini ihraç edildi. 6-7 bin kişinin ihraç dosyası bekliyor hala.

"TSK'DA 18 BİN FETÖ'CÜ DAHA VAR"

Halen TSK'da ankesörlü hat soruşturması kapsamında 18 bin FETÖ'cü daha tespit edildi. CIA'nın yan kuruşlarından birisi diyor ki orta kademe subaylar ihraçlardan rahatsızlar bir darbe girişiminde bulunabilir diyor. Ama kimse bu sözlerden rahatsızlık duymuyor. 18 bin FETÖ'cüyü yan yana getirseniz sivil imamlarından izin almadan tuvalete bile gidemezler. Onlar ankesörlü hatlardan aranında gelip giden robotlardır.

Yorumlar 1 yorum