GÜNDEM

Nedim Şener, Gülen koronavirüsü ağır geçirdi, felç oldu, ilk kez maaşları ödeyemedi

Hürriyet yazarı Nedim Şener, FETÖ lideri Gülen'in sağlık durumuna ve örgüttü yaşanan tartışmalara ilişkin son gelişmeleri derledi.

Nedim Şener, Gülen koronavirüsü ağır geçirdi, felç oldu, ilk kez maaşları ödeyemedi

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, önceki günlerde kaleme aldığı, "FETÖ elebaşı Gülen koronavirüse mi yakalandı?" başlıklı yazıya atıfta bulunarak, yayınladığı son ses kaydında yer alan bir ifadenin, Gülen'in bir süre örgüt üyelerine hitap etmeyeceği anlamına geldiğini, kullanılan "mağaraya çekilmek”ten kastın "tedavi olmak" anlamına geldiğini söyledi. Şener, şunları kaydetti:

KORONAVİRÜSÜ AĞIR GEÇİRDİ, FELÇ OLDU

Ortaya çıkan son bilgiler FETÖ elebaşının, çok yakınındaki kişilerden aldığı koronavirüs hastalığını atlattığı yönünde. Ancak şeker, tansiyon gibi kronik hastalıkları yanında daha önce kalp ameliyatı geçiren ve stent takılan FETÖ elebaşı Gülen’in kalp ritminin ciddi biçimde bozulduğu öğrenildi. Doktorları, vücudunun sağ kol ve bacağında kısmı felç geçiren FETÖ elebaşına ilaç ve fizik tedavi önerdi. Yanındakilere, böylece iyileşebileceği söylendi. Ayrıca stresten mutlaka uzak kalması gerektiği tavsiye edildi. FETÖ elebaşının yanındaki yöneticiler bu durumu örgüt tabanı üzerinde kullanmaktan gecikmediler.

Örgüt tabanına, “Türkiye’deki sıkıntılardan dolayı hocamız Fethullah Gülen çok ciddi şekilde rahatsızlandı” şeklinde mesaj göndererek, örgüt mensuplarından dua etmeleri istendi.

İLK KEZ MAAŞLARI ÖDEYEMEDİ

Örgüt üyelerinin sosyal medyadaki tartışmalarına da yansıyan bilgilere göre FETÖ yapılanmasının, elebaşının ölümü ile parçalara ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. FETÖ elebaşının koronavirüse yakalanması ve hastalık seyrini ağır geçirmesi, ardından felç olması sıkıntıların su üstüne çıkmasına neden oldu. Bunların başında maddi problemler geliyor.

FETÖ yönetiminin ilk kez, örgüt elebaşına yakın isimlere her ay verdiği maaşı ödeyemediği bildiriliyor.

Yazının tamamı için tıklayınız

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar