GÜNDEM

Nedim Şener: FETÖVİRÜS, Koronavirüs kadar tehlikeli

Hürriyet yazarı Nedim Şener, sosyal medyada algı oluşturan ve yalan yanlış bilgilerle kaos planı yapan FETÖ'yü virüse benzetti.

Nedim Şener: FETÖVİRÜS, Koronavirüs kadar tehlikeli

Nedim Şener'e göre toplumsal olarak bir virüs kadar tehlikeli olan bir şey de FETÖ. 

Sosyal medyada algı yaratmaya çalışan FETÖ'nün kaos planlarını anlatan Şener, şunları söyledi:

Ancak dünyada yaygın olan toplumsal paniğin Türkiye’de de belirtilerinin yaşanması bir başka virüsü tekrar canlandırdı.

Adı: FETÖVİRÜS. FETÖ’NÜN KAMPANYASI Ne demek istediğim anlaşıldı sanıyorum, Fetullahçı Terör Örgütü’nün sosyal medya üzerinden yaratmaya çalıştığı kaos ortamından söz ediyorum. İşin aslı, her koşulda kaos yaratmak, var olan kaosu büyütmek gibi amaçları olan FETÖ’cülerin, insan sağlığı ile ilgili bu küresel salgını örgüt amaçları için kullanacağını düşünmüştüm ama “Yapmazlar” diyordum.

O nedenle yaptıklarında çok da şaşırtıcı olmadı. Soruları çalıp milyonlarca insanın hakkını yiyen, kumpas kuran, insan öldüren, darbeye girişen, vatanına ihanet edenlerden her kötülük beklenir zaten. Birinci vakanın ortaya çıkmasıyla, FETÖ’cülerin ilk aklına gelen cezaevlerinde bulunan FETÖ’cüler oldu. Elbette Adalet Bakanlığı, cezaevlerindekilerin güvenliği ve sağlığı için gerekli tüm tedbirleri almakla yükümlü. Hatta hastalık bulaşmaması için dışarıdan ziyaretçilere de geçici yasak getirildi. Ancak FETÖ’cülerin aklına gelen, örgüt üyelerinin tahliye edilmesi oldu.

Yorumlar