KAZANDI

Nazif Karaman kazandı

Sabah gazetesinde Kaşıkçı cinayetine dair araştırmayı yürüten ekibin başında olan Nazif Karaman, titizlikle bir çalışma yürütüyor.

Nazif Karaman kazandı

Türkiye gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin peşini bırakmıyor. 

Bu konuyla ilgili Türk gazetecilerin gösterdiği duyarlılık takdire şayanken özellikle Sabah gazetesinde Kaşıkçı cinayetine dair araştırmayı yürüten ekibin başında olan Nazif Karaman, titizlikle bir çalışma yürütüyor. 

Al Jazeera, bugün  Cemal Kaşıkçı’nın son sözlerini de içerdiği belirtilen ses kaydını dinlediğini iddia eden Sabah gazetesi muhabiri Nazif Karaman’ın açıklamalarına yer verdi. 

Al Jazeera’da yer alan habere göre Karaman, Kaşıkçı’nın son sözlerinin “Boğuluyorum. Bu poşeti kafamdan çıkarın, ben klostrofobiğim” dediğini aktardı. Ses kayıtlarına dayanarak cinayetin 7 dakika sürdüğünü söyleyen Karaman, Suudi yetkililerin Kaşıkçı’nın cesedinin parçalanması için yere plastik örtüler serdiğini ve 15 dakikalık ‘işlem’in Suudi Arabistan’da adli tıpın başındaki isim olan Dr. Salah Muhammed Al Tubaigy tarafından gerçekleştirildiğini ifade etti.

Ayrıca Karaman, gazetesinin yakında Suudi yetkililer tarafından kullanılan aletlere dair bir fotoğrafları ve Kaşıkçı’nın son dakikalarına dair bazı kayıtları da yayınlayacağını söyledi.

Nazif Karaman'ı günün kazananı seçiyoruz. 

Yorumlar