GÜNDEM

Nagehan Alçı'dan muhalif medyaya Meral Akşener eleştirisi

104 amiralin imzaladığı bildiriye CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu destek verirken İYİ Parti Lideri Meral Akşener tepki gösterdi. Ardından muhalif medya Akşener'i topa tuttu. Habertürk yazarı Nagehan Alçı ise muhalif medyanın Akşener'i anlayamadığını yazdı.

Nagehan Alçı'dan muhalif medyaya Meral Akşener eleştirisi

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 104 amiralin bildirisine karşı tavrının siyasetteki dengeleri nasıl değiştirdiğini kaleme aldı. 

Kılıçdaroğlu ve İnce'nin gösteremediği cesareti Akşener'in gösterdiğini belirten Alçı, Akşener'in muhalif medya tarafından linç edilmesine de değindi. 

İşte Alçı'nın yazısındaki ilgili bölüm:

...

Fakat İnce’nin ve Kılıçdaroğlu’nun gösteremediği politik ve entelektüel cesareti Meral Akşener gösterdi.

Eğer Meral Hanım da ‘Amirallerimiz çok haklı’ tarzında konuşsaydı iktidar blokunun tam istediğini yapmış olacaktı.

Eğer Meral Hanım CHP gibi davransaydı Tayyip Bey o 20 dakikalık konuşmasında haklı argümanlarla Meral Hanım’a da çok yüklenecekti.

Meral Akşener şimdiden Türk siyasi tarihine geçen o ‘zevzeklik’ çıkışıyla tam olarak ezber bozdu ve oyunu değiştirdi. O sebeple Akşener ‘gamechanger’ bir siyasetçidir diyorum.

ULUSALCI-MİLİTARİST KESİMİ ANLIYORUM DA SOL VE LİBERAL GEÇİNEN AYDINLARA NE DEMELİ?

Akşener’e göre amiraller o bildiriyle aslında bilmeden İYİ Parti ve CHP’ye kumpas kurdular. Bilmeden yaptılar bunu ama yaptılar. Haklı Meral Hanım.

O sebeple o amirallerin muvazzafken yaptıklarını bile sorguladı Akşener. Fakat bu son derece cesur tavrı yüzünden 3 gündür linç ediliyor.

Mevcut rejim blokunun iktidarda kalmak bağlamında en büyük gücü olan ulusalcı-militarist kitlenin Akşener’i linç etmesi normal ama tuhaf şekilde sol ve liberal geçinen aydınlar bile bu cesur çıkışı nedeniyle kendisini yerden yere vuruyorlar.

Siyasi tahlilleri hep yanlış çıkmış ve o yüzden de hep etkisiz olmuş bir gazeteci “Meral Akşener bindiği dalı kesti” yorumunda bulunmuş mesela.

Amirallere yaptığı cesur çıkış sebebiyle Meral Akşener’in yükselişi durmuş!!

MAHALLE DEĞİL 'AYDIN' BASKISI

Hakikaten bu ülkede çok ciddi bir aydın zekası sorunu var.

Aslında hem Meral Akşener’in hem Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem Ekrem İmamoğlu’nun hem de Mansur Yavaş’ın şu an karşılarındaki en önemli mesele bu.

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar 1 yorum