MEDYA KÖŞESİ

Nagehan Alçı'dan Cumhuriyet tutuklamalarına tepki: Ne akla ne adalete uygun

Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugünkü yazısında Cumhuriyet gazetesi yazarlarına verilen yeniden tutuklama kararını eleştirerek "ne akla ne de adalete uygun" dedi.

Nagehan Alçı'dan Cumhuriyet tutuklamalarına tepki: Ne akla ne adalete uygun

Emekli polis şefi Sabri Uzun’un FETÖ’ye yardım ve yataklıktan tutuklanmasının yanlış olduğunu belirttiği yazısında Nagehan Alçı, Cumhuriyet davasında çıkan yeniden tutuklama kararını  da eleştirdi. 

"Bülent Utku, Güray Tekin Öz, Hacı Musa Kart, Hakan Karasinir, Mustafa Kemal Güngör, Önder Çelik ve Yusuf Emre İper’in bir kez daha tutuklanması ne akla, ne de adalete uygun!" ifadelerini kullanan Nagehan Alçı, bu 6 kişinin saçma gerekçelerle içerde olduğunu vurguladı. 

İŞTE NAGEHAN ALÇI'NIN YAZISINDAN İLGİLİ BÖLÜM

Bülent Utku, Güray Tekin Öz, Hacı Musa Kart, Hakan Karasinir, Mustafa Kemal Güngör, Önder Çelik ve Yusuf Emre İper’in bir kez daha tutuklanması ne akla, ne de adalete uygun!

Bu 6 kişi, yok yere, saçma gerekçelerle içeride. Yargı içindeki sağduyu güçlerinin bir formülünü bularak hem bu 6 ismin hem de Sabri Uzun’un tahliye edilmelerini sağlayacağına inanıyorum. Sağlamaları gerektiğini düşünüyorum.

Ben şimdi bunları yazdığım için kimi yargı yetkililerimiz 17-25 Aralık darbe teşebbüsünde FETÖ’nün hükümeti devirmesini destekleyenlerin ellerine güç geçse ne zulümler yapacağını söyleyecekler. Sözcü ve Cumhuriyet’i de bu kapsamda görerek suçluyorlar, biliyorum.

KARŞINIZDAKİ AHLAKSIZLIK YAPSA DA O KİŞİNİN HUKUKUNU SAVUNMAK

Cumhuriyet-Sözcü davalarının başından beri bu meseleleri kendileriyle konuştuk ve tartıştık. Özellikle benim hakkını hukukunu savunduğum bir Cumhuriyet davası hükümlüsünün benimle ilgili iftiralarını ve hakaretlerini önüme koyuyorlar. Bu vesileyle o önüme konan kişiyle ilgili konuyu aydınlatmak isterim.

Bir insan eğer hukuksuzluğa maruz kalmışsa, size kasten ahlaksızlık da yapmış olsa adaletten yana tutumdan vazgeçilmemesi gerektiğine inanırım. Bu kişi de bu kapsama giriyor.

Ben başından beri Cumhuriyet davasında yaşananların adaletsizlik olduğunu yazdım ve söyledim. Ayrıca bunun üstüne de bu tutuklamaların FETÖ ile mücadeleye ve AK Parti hükümetine zarar vereceğini de ikna bağlamında güçlendirici argüman olarak ifade ettim. Medya ve siyaset camiasında herkes bu tavrımı biliyor.

Devlet yetkililerin olumsuz örnek diye zikrettiği bu kişi ise benim adaletsizlik bağlamında yazdıklarımın özellikle üstünü kapatıp sadece yarar-zarar dengesi kurarak konuştuğum yalanını hiç utanmadan söyleyebildi ve yazabildi.

Elbette bu durum, karşınızdakini normal insan olarak değerlendirirseniz tam bir ahlaksızlığa işaret ediyor. Fakat bence ruh sağlığı epey bozulmuş olduğu için kendisini mazur görüyorum.

Yorumlar