GÜNDEM

Nagehan Alçı'dan bomba CHP kulisi: Ekremciler ve Muharremciler kavgası çok yakın

Geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce ile programa çıkan Nagehan Alçı, ortaya öyle bir kulis bilgisi attı ki, CHP'de işlerin kızışacağı şimdiden belli oldu. Ekremciler ve Muharremciler 2023 seçimleri için kavgaya tutuşmak üzere...

Nagehan Alçı'dan bomba CHP kulisi: Ekremciler ve Muharremciler kavgası çok yakın

Önce 24 Haziran seçimlerinde Muharrem İnce boy gösterdi, ardından yerel seçimlerde Ekrem İmamoğlu... CHP'de son yıllarda Genel Başkan Kılıçdaroğlu'ndan çok bu iki isim konuşuldu. 

Yerel seçimlerde İBB Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, 2023'te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de ismi öne çıkan isimler arasında. Tabi bir de daha önce heyecanlı çıkışları ile miting meydanlarından inmeyen Muharrem İnce söz konusu.

İşte ne zaman olacak, başlayacak mı, ilk taşı kim atacak derken CHP içerisindeki kavganın ayak seslerini Nagehan Alçı ortaya serdi. 

Alçı;'ya göre, Ekremciler ve Muharremciler olarak başlayan ayrışmada bu iki isim her ne kadar birbirlerini eleştirmeseler de taraftarları çoktan kavgaya başlamış durumda.

Bakın Nagehan Alçı, CHP içerisindeki kavgayı nasıl özetliyor!

Habertürk TV'de geçen çarşamba yaptığımız yayında Muharrem İnce, konu ne zaman Ekrem İmamoğlu'na gelse özellikle olumsuz konuşmamaya gayret etti. Ekrem İmamoğlu da sorulduğunda Muharrem İnce ile ilgili negatif sözler söylemiyor. Yani görüntüde İnce ile İmamoğlu arasında bir zıtlık ve bir karşıtlık yok. Fakat CHP içinde her ikisi de önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminin aday adayı olan bu iki siyasetçinin taraftarları arasında da aynı uyum var mı? Hayır. Kesinlikle yok. Bizim yayında Muharrem İnce önümüzdeki Başkanlık seçimine yine aday olacağını açıklayınca Ekrem İmamoğlu'na yakınlığıyla bilinen Necat Özkan sosyal medyadan, daha sonra çok konuşulan mesajı attı: "Dün dünde kaldı cancağızım. Artık mekanın yeni sahibi var"

Ekrem İmamoğlu taraftarları ya da kısaca Ekremciler de bu twiti çok yoğun şekilde RT ettiler yani Necat Özkan’a güçlü bir destek verdiler. Bu konuyu Muharrem İnce ile konuşmadım ama benim tanıdığım İnce'nin bu mesajdan çok rahatsız olup öfkeleneceğine eminim.

İNCE CEPHESİ HAREKETLENDİ

Tahminimce Ekrem İmamoğlu'nun kendisini aramasını ve “Ben Necat Özkan’ın bu yaptığını yanlış buluyorum” demesini beklerdi. Konuya dışardan bakan bir yazar olarak ben de Necat Özkan'ın bu twitini son derece gereksiz buldum. Bence böyle bir mesaj atarak Ekrem İmamoğlu’na da zarar verdi. Sayın Özkan bu yaptığı yanlışla ilgili bence özeleştiri yapmalı. İşin ilginci Özkan’ın açıklamasından sonra Muharrem İnce cephesi ya da kısaca Muharremciler de harekete geçtiler. O günden beri dilden dile ve klavyeden klavyeye İmamoğlu’nun yakını Necat Özkan’ın reklam şirketinin CHP’ye açtığı ticari davalar dolaşıyor. Özkan’ın geçmişte İlker Başbuğ’un tutuklanmasını sosyal medya hesabından net bir şekilde desteklemesinin Kemalist tabanda rahatsızlık yarattığını da söylüyorlar. Doğru, gerçekten de Özkan ve CHP davalık olmuş. Ben iki tarafı dinlemek adına bu işi Necat Özkan’a da sordum. "O, 2013’ten kalma bir dava, bugünle alakası yok. İş bağlamından koparıyorlar. O dönem CHP’ye yaptığım kampanya ile ilgili bir alacağım söz konusuydu. Ne bugünkü CHP ile ne tartışılan konularla ilgisi var" dedi. Özkan, İnce'nin "Adayım" çıkışından sonra tartışılan twiti ile ilgili olarak da "Twit benim kişisel görüşümdü, birey olarak yalnızca beni bağlar" diyor. Şimdi İnce destekçileri, “Mekanın sahibi olduğunu söyleyenler sırf para için mekana dava açmış” söylemini piyasaya soktular. Ayrıca bir adım daha attılar. İmamoğlu’nun meşhur sloganı “Her şey çok güzel olacak”ı ilk kullananın Muharrem İnce olduğunu söylüyorlar. Ki bence bu da Muharremciler cephesinin çocuksu bir hamlesi.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar