GÜNDEM

Mustafa Şentop duyunca hayretler içinde kalmış

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya muhalefetin “TBMM kapalı ama AVM açık” eleştirisine karşı TBMM Başkanı Şentop'un yaklaşımını köşesine taşıdı. Meğer Başkan Şentop bu eleştiriyi hayret cümlesi ile karşılamış.

Mustafa Şentop duyunca hayretler içinde kalmış

Geçtiğimiz günlerde kapılarını yeniden ziyaretçilerine açan AVM'ler kamuoyunda tartışılmaya devam ederken Muharrem Sarıkaya dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Muhalefetin AVM açılışlarını eleştirirken “TBMM kapalı ama AVM açık” söylemini siyasi tekerleme haline getirdiğini belirten Sarıkaya, TBMM Başkanı Şentop ile görüştüğünü ve bu eleştiriyi anımsattığını söyledi. Meğer Şentop bunu duyunca oldukça şaşırmış.

“AVM ile TBMM bir mi?”

Muhalefet alışveriş merkezlerinin açılmasını eleştirirken “TBMM kapalı ama AVM açık” demişti.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu tarafından ilk dile getirilen bu söylem muhalefet içinde o denli tuttu ki, siyasi tekerleme haline geldi…

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile dün bir başka konu hakkında konuşurken bu eleştiriyi anımsattım, hayret cümlesiyle karşıladı:

“Hiç AVM ile TBMM mukayese edilebilir mi? Komik buldum bu söylemi. Ayrıca TBMM kapanmış değil ki, milletvekili arkadaşlarımız salgının en yüksek olduğu dönemde bile çok yoğun bir çalışma içine girdi. Sonrasında da çalışmalarına ara verdi. Şu dönem acil bir şey de yok. Eğer gündemde önemli ve acil bir durum varsa, hemen çağrı ile toplanabilecek durumda. Yanlış bir yaklaşım…”

Başkan Şentop’un muhalefet eleştirilerine karşı konuya yaklaşımı böyle…

Yorumlar