GÜNDEM

Mustafa Armağan esrarı FETÖ şöhretlisini kim kolluyor?

Mustafa Armağan hakkında son günlerde şaşırtan gelişmeler yaşanıyor. Atatürk'e hakaret ettiği kanal para cezası alıp, yan koltuğundaki isim için tutuklama istemi gelirken ona kimse dokunmuyor?

Mustafa Armağan esrarı FETÖ şöhretlisini kim kolluyor?

TVNet'teki programda Atatürk'e hakaret eden Süleyman Yeşilyurt için Bakırköy Cumhuriyet Basşavcılığı harakete geçti. Başsavcılık,  Süleyman Yeşilyurt ile Hasan Akar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

İlginçtir ki aynı programda Süleyman Yeşilyurt'ın yanı başında oturan Mustafa Armağan için bir işlem yapılmadı. Mustafa Armağan'ın Atatürk'e hakaret sözlerini sarfettiği TVNet kanalına kallavi para cezası kesilirken da ona yine dokunulmadı. Dahası Atatürk'e yönelik o programda en tepki çeken Atatürk imaları da ondan geldi.

Peki Mustafa Armağan'ın hikmeti nedir, niye dokunulmuyor?
FETÖ mazisine rağmen nasıl oldu da Yeni Şafak Gazetesi'nde kendine bir köşe edindi?

FETÖ'NÜN HAS YAZARIYDI

Mustafa Armağan ile ilgili son gelişmeler onun mazisine bakıldığında daha da ilginç bir hal alıyor. O aslında FETÖ'nün amiral gemisi Zaman Gazetesi'nin ürünü. 1995 yılında Zaman Gazetesi'nde yazmaya başlayan Mustafa Armağan, 17-25 Aralık'tan sonra da ayrılmadı ve devam etti. Armağan aynı zamanda Fetullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın yayın bölümü yöneticisiydi.

FETHULLAH'I ÖVDÜĞÜ KİTAPLARI VAR

Mustafa Armağan'ın Fethullah Gülen'e övgüler dizdiği kitapları da var. ‘Medya Aynasında Fethullah Gülen (Kozadan Kelebeğe)’ ve ‘Diyaloğa Adanmış Hayat’ kitaplarını o yazdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan cemaate ‘Haşhaşiler’ dediğinde “Hizmet hareketine haşhaşi demek hakkaniyetle bağdaşmaz” diye savundu.

Mustafa Armağan hakkında arka arkaya mazisiyle ilgili ifşalar gelirken, onu köşe yazarı yapan Yeni Şafak Gazetesi'nin tutumu da dikkat çekici.
Gazete olanları görmezden geldiği gibi Mustafa Armağan'a yönelik bir açıklama da yayınlamadı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar