GÜNDEM

Murat Kelkitlioğlu'nu böyle uğurladılar

Akşam gazetesi genel yayın yönetmenliği görevinden ayrılan Murat Kelkitlioğlu dün son yazısını yazdı ve Türk Medya ile yollarını ayırdı.

Murat Kelkitlioğlu'nu böyle uğurladılar

Akşam Gazetesi'nde Murat Kelkitlioğlu'ndan boşalan Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna ise Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Kartoğlu oturacak. 

 Murat Kelkitlioğlu, sürpriz bir kararla Akşam Gazetesi ile yollarını ayırdı. Bir veda yazısı kaleme alan Kelkitlioğlu, dün Akşam'daki son yazısında, "Ve bugün, “İyi ki AKŞAM vardı, iyi ki bu geminin kaptanıydım” dedirten bir hissiyatla ve kendi isteğimle AKŞAM Gazetesi’ne veda ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Kelkitlioğlu yeni adresinin, Yeni Birlik Gazetesi, Show Radyo, Radyo Viva ve Bizimev TV’den oluşan 3N Medya Grubu olduğunu açıkladı.

Murat Kelkitlioğlu için bugün Türk Medya'da veda pastası kesildi. Star yazarı Nuh Albayrak o anları sosyal medyada paylaşarak fotoğrafın altına şu notu düştü:

Murat Kelkitlioğlu kardeşimizi uğurladık. Kendisine başarılı, renkli nice önemli görevler dileriz.

İŞTE MURAT KELKİTLİOĞLU'NUN VEDA YAZISI

Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktan büyük gurur duyduğum AKŞAM Gazetesi’yle yollarımız bugün itibarıyla ayrılıyor!

Geride 3 yılı AKŞAM, 1 yılı GÜNEŞ Gazetesi Yayın Yönetmenliği olmak üzere, koca bir 6 yılı bıraktık. O gün yerli ve milli bir çizgide gazete yaratma heyecanıyla başladığımız yürüyüşü hakkıyla tamamladığımızı düşünüyorum. 
Zor zamanlara da tanıklık ettik, Türkiye’ye çağ atlatacak adımlara da!
PKK/DEAŞ eliyle Türkiye’nin diz çökertilmek istendiği, terörün hortlatıldığı dönemlere...
Siyasetin şer ittifaklarıyla dizayn edilmesinin hedeflendiği sinsi senaryolara...
FETÖ’nün kumpaslarına hatta 15 Temmuz gibi kanlı bir ihanet kalkışmasına...
Türkiye’nin başkanlık sistemine geçişi gibi devrim niteliğindeki hamlelere...
Fırat Kalkanı’ndan Zeytindalı Harekâtı’na, Mehmetçiğin destanına...
Her şartta tek bir düsturumuz vardı; her şartta yerli ve milli bir duruş sergilemek!
O yüzdendir ki; pek çok kişinin pozisyon almak için nabız yokladığı 15 Temmuz’un daha ilk saatlerinde milim tereddüt etmeden, “Bu millet size teslim olmaz... ALÇAKLAR” manşetini attık...
AKŞAM, ‘özel haber’ ısrarıyla Türkiye’nin konuştuğu pek çok önemli habere imza attı, gündemi belirledi!
Sadece Türkiye değil dünya, Cemal Kaşıı cinayetinin ardında Suudi Arabistan yetkililerinin parmağı olduğunu AKŞAM’ın ulaştığı görüntülerle öğrendi. 
Ve bugün, “İyi ki AKŞAM vardı, iyi ki bu geminin kaptanıydım” dedirten bir hissiyatla ve kendi isteğimle AKŞAM Gazetesi’ne veda ediyorum.
Yarından itibaren Yeni Birlik Gazetesi, Show Radyo, Radyo Viva ve Bizimev TV’den oluşan 3N Medya Grubu’nun başına geçiyorum. Aynı hassasiyetleri olan güçlü bir yayın grubu oluşturmanın hayaliyle bu adımı atarken, çok kısa zamanda yeni sürprizlerle karşınızda olacağımızı ifade etmek istiyorum. Ayrıca gündeme dair görüşlerimi
Yeni Birlik’teki
 köşemde kaleme almaya da devam edeceğim. 
Bu vesileyle 3 yıl boyunca omuz omuza çalışmaktan gurur duyduğum çalışma arkadaşlarıma ve her şartta bizimle olan siz değerli okuyucularıma teşekkür etmek istiyorum. 
Hakkınızı helal edin!

 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar