GÜNCEL

Muharrem İnce'yi çileden çıkarmıştı! Rahmi Turan yine mi yanıltıldı?

Rahmi Turan'ın “Kılıçdaroğlu bir gazeteci arkadaşımla ‘Rahmi Bey üzülmesin’ diye haber gönderdi” açıklaması Muharrem İnce'yi çileden çıkarmıştı. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Kılıçdaroğlu’ndan kendisine mesaj getiren gazeteci olduğunu söyleyen Turan'ın 'Beştepe'ye giden CHP'li' iddiasını hatırlattı ve 'nasıl inanacağız?' diye sordu. Selvi ardından bombayı patlattı meğer Kılıçdaroğlu haber falan göndermemiş!

Hafta sonu kaleme aldığı yazısında Ahmet Hakan da değinmişti Kılıçdaroğlu'nun 'mesaj' meselesine...

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, 'Beştepe'ye giden CHP'li iddiası ile ortalığı ayağa kaldıran Rahmi Turan'ın  “Kılıçdaroğlu bir gazeteci arkadaşımla ‘Rahmi Bey üzülmesin’ diye haber gönderdi” açıklamasına takıldı.

Muharrem İnce'nin bu konudaki sitemine de tepki gösteren Selvi, Kılıçdaroğlu'nun Turan'a böyle bir haber göndermediğini iddia etti. Selvi "Rahmi Turan bu kez de yeni kaynağı olan gazeteci tarafından yanıltılıyor olmasın..." dedi.

RAHMİ TURAN’IN KAYNAĞI VE İNCE’NİN SİTEMİ


DÜN gazeteye gelirken CHP Genel Merkezi’nin önünden geçtim. Korumaların telaşından Kılıçdaroğlu’nun geleceğini anladım. Zaten az sonra Kemal Bey giriş yaptı. Hareketlilik devam edince, “Kılıçdaroğlu hafta sonu özel bir görüşme yapacak herhalde” diye düşündüm. CHP Genel Merkezi’nde özel görüşme olur mu demeyin. Bir gün önce Kılıçdaroğlu’nun dayısının cenaze törenine katıldığı için Muharrem İnce ile sözleşmiş olabilirler diye düşündüm. Zehir hafiyeniz sotaya yattı ama araçlar kapalı garaja yönlendirildiği için kimin geldiğini öğrenemedim. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu’nun basın danışmanı Okan Konuralp’ı aradım. “An itibariyle Sayın Genel başkanla bütçe görüşmelerine hazırlanıyoruz” dedi. Böylece benim komplo teorim çökmüştü. Cumartesi günü dayısını toprağa veren Kılıçdaroğlu, sabah geniş aile ile bir araya gelmiş, oradan bütçe hazırlıkları için partiye geçmiş. Kılıçdaroğlu’nu taziye için eski başbakanlardan Binali Yıldırım, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu aramış. Ama henüz Cumhurbaşkanı Erdoğan aramamış.

Külliye’ye giden CHP’li haberi çıktığı günden itibaren Muharrem İnce’nin bu işin mağduru olduğunu ve bu işin İnce için siyasi değil, bir haysiyet mücadelesi olduğunu savunuyorum. Kılıçdaroğlu’nu FOX TV’deki yayında “Ben şaşırmadım, doğrudur” dediği için eleştirmiş, “CHP’li hiçbir arkadaşımız bu tür ilişkilere girmez demesini beklerdim” demiştim. Bunları yazan biri olarak bir yerde Muharrem İnce’ye katılmıyorum. Muharrem İnce, Rahmi Turan’ın “Kılıçdaroğlu bir gazeteci arkadaşımla ‘Rahmi Bey üzülmesin’ diye haber gönderdi” diye yazması üzerine çileden çıkmış. “İftiraya uğrayan benim, iftiraya uğramama neden olan kişi Rahmi Turan. Genel başkan iftiraya uğrayana değil de iftiraya kaynaklık eden kişiye ‘Üzülme’ diye haber gönderiyor. Üzüldüm” diyor.

Muharrem İnce ismini ortaya atan Rahmi Turan’dı. Rahmi Turan’ın kendisini arayıp özür dilediğini tweet atarak duyuran Muharrem İnce’ydi. İnce’nin o tweet’inde Rahmi Turan’a yönelik en küçük bir sitem ya da eleştiri yoktu. Hem sen adam seni arayınca davul zurna ile duyuruyorsun, sonra da kalkıp Kılıçdaroğlu’na sitem ediyorsun.

Rahmi Turan Külliye’ye giden CHP’li haberinin kaynağının bir gazeteci olduğunu söylemişti, o haber yalan çıktı. Kılıçdaroğlu’ndan kendisine mesaj getirenin de bir gazeteci olduğunu söylüyor. Bu haberinin doğru olduğuna nasıl inanacağız?

Benim edindiğim bilgiye göre de Kılıçdaroğlu böyle bir haber göndermemiş. Rahmi Turan bu kez de yeni kaynağı olan gazeteci tarafından yanıltılıyor olmasın...

Yorumlar