KULİS

Milliyet Washington Temsilcisi'nin işine son verdi

Milliyet gazetesi Kadri Gürsel'in ardından gazete adına 2013 yılında Obama'yla röportaj yapan Washington Temsilcisi Pınar Ersoy'la da yollarını ayırdı.

Milliyet Washington Temsilcisi'nin işine son verdi
Milliyet Gazetesi, köşe yazarı Kadri Gürsel'den sonra önemli bir isimle daha yollarını ayırdı.

Haberi, gazetenin eski genel yayın yönetmeni Derya Sazak Twitter hesabından duyurdu. Sazak, "Milliyet 2013 Obama röportajıyla tarih yazan Washington Temsilcisi Pınar Ersoy'la yollarını ayırmış. Demirören'le de ayırsa gazete kurtulacak!" ifadelerini kullandı.

Gazete, geçen günlerde de yazar Kadri Gürsel'i Suruç katliamına ilişkin görüşlerini Twitter'dan paylaşması üzerine kovmuştu.

Öte yandan medyadaki tenkisat havası geçen günlerde Hürriyet'i de vurmuş, gazete Yalçın Doğan, gazetenin emektar muhabirlerinden Ali Dağlar, Diyarbakır Temsilcisi Faruk Balıkçı ve spor yazarı Bilgin Gökberk ile de yollarını ayırmıştı. Gazete bu tenkisatın hemen ardından, magazin gazeteciliğinin "marka" isimlerinden olan Demirhan Hararlı'yı ve Ekler'den Burak Kuru, Kültür Sanat'tan Ezgi Atabinen, Yazıişleri'nde editör olarak görev yapan Ercan Meriç de göndermişti.