TV HABER

Mesut Mertcan'ın o hayali gerçek oldu

Ve Mesut Mertcan'ın son isteğinin gerçekleştirildi. Mertcan, 30 yıl aradan sonra tekrar TRT ekranlarından seyirciyle buluştu.

Adana’da huzurevinde yaşayan 70 yaşındaki Mesut Mertcan, verdiği bir röportajda son kez TRT ekranlarında haber sunmak istediğini açıklamıştı.

Mertcan'ın bu dileğinden haberdar olan TRT 1 Ana Haber sunucusu Erhan Çelik, telefonla ulaştığı Mertcan'a “Koltuğum sizindir” diyerek İstanbul’a davet etti.

Mesut Mertcan, TRT’nin misafiri olarak Erhan Çelik ile birlikte 30 yıl önce veda ettiği TRT 1 ekranına dün akşamki ana haber bülteniyle geri döndü.

MESUT MERTCAN İLE TRT 1 ANA HABERE HOŞGELDİNİZ

Erhan Çelik’in “Mesut Mertcan’la TRT 1 Ana Habere hoş geldiniz. Mesleğin duayeni Mesut Mertcan ile bu akşam bülteni birlikte sunacağız” anonsu ile başlayan bülten büyük ilgi topladı.

Yıllar sonra tekrar “Mesut Mercan’la Ana Haber” ismiyle ekrana gelen TRT 1 Ana Haber’e “Yaklaşık 30 yıl önce bir Eylül akşamında son haberimi okuduktan sonra veda etmiştim yuvama. 30 yıldan sonra bugün ilk kez, kardeş olduğum, dost olduğum, arkadaş olduğum, TRT kameralarının karşısındayım“ diyerek söze giren Mertcan ilk haberi sundu.

ANLATAMIYORUM, YAŞIYORUM

Erhan Çelik tarafından misafir edilen ve Çelik’in özel olarak ilgilendiği, tekerlekli sandalyesi ile stüdyoya getirdiği Mertcan, duyduğu mutluluğu ve heyecanı “Anlatamıyorum, yaşıyorum…” diyerek dile getirdi.

TRT 1 Ana Haber sunucusu Erhan Çelik’in “Bu akşam benim için bir onur gecesi, gurur gecesi.” diye tarif ettiği yayın #Mesutmertcanefsanedir etiketiyle sosyal medyada yoğun ilgi görerek, Türkiye gündeminde en çok konuşulan konular arasına girdi.

EVE FALAN GİTMEYEYİM BEN BURADA YATAYIM!

Yayının sonunda hislerini açıklayan Mertcan, stüdyoda duygusal anların yaşanmasına sebep oldu. Erhan Çelik canlı yayında, Mertcan’ın dileğinin yerine getiriliş hikayesini anlatarak, “Onun yıllarca hizmet verdiği kurum, onun bu isteğine kayıtsız kalamazdı. Mesut Mertcan bir efsanedir ve efsane olarak kalmaya devam edecek. Ne zaman isterseniz bu koltuk da bu masa da sizin… Hocamla, üstadımla bugün önümüze gelen günün gelişmelerini sizlere aktarmak gurur veriyor” dedi. Duygulanarak gözleri dolan Mertcan, “Erhan izin verirsen eve filan gitmeyeyim. Ben burada yatayım” diyerek izleyenleri gözyaşlarına boğdu.

YENİDEN DOĞDUĞUMU HİSSETTİM

Yıllarca TRT’nin yüzü ve sesi olan Mertcan, kapanışta yaptığı konuşmada Erhan Çelik’e, TRT Genel Müdür’ü Şenol Göka’ya ve tüm TRT çalışanlarına teşekkür ederek, “Yeniden doğduğumu hissettim.” diyerek ekranlara veda etti.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar