GÜNDEM

Memur Kaç TL Ramazan Bayramı İkramiyesi Alacak? Kamu Çalışanına 5500 TL İkramiye Verilecek mi?

Memurlar kaç TL Ramazan Bayramı ikramiyesi alacak ortaya çıkıyor. Kamu çalışanları için 5500 TL ikramiye parası iddiası ortaya atıldı. Yetkililerden konuyla ilgili açıklama beklenmekte. Nisan ayı öncesi gözler hükümete çevrildi. İşte memurun alacağı 2023 yılı Ramazan Bayramı ikramiyesinde son durum...

Memur Kaç TL Ramazan Bayramı İkramiyesi Alacak? Kamu Çalışanına 5500 TL İkramiye Verilecek mi?

Kamu çalışanlarına verilecek ikramiye ödemesiyle ilgili sorular soruluyor. 2023 yılında Ramazan Bayramı öncesi hem emeklilere hem de memurlara ödenen ikramiyede yeni bir zam var mı? Detayları paylaşmakla birlikte kamuda çalışanlar için kaç TL ödeneceğiyle ilgili son bilgileri aktaracağız.

Memur Bayram İkramiyesi Alıyor mu?

Memurlar, tıpkı emeklilere gibi Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyesi almaktadır. Öte yandan bu ikramiye ödemelerinin maaş öncesi hesaplara yatırılıyor. Nisan ayında 2023 yılının ilk bayram ikramiye ödemesi gerçekleştirilecek.

Memur İkramiyesine Zam Yapılacak mı?

Memur ikramiye ödemesinin 5500 TL olacağına dair iddialara karşı henüz bir yanıt verilmiş değil. Hükümetten konuyla ilgili açıklama gelmedi. Geçtiğimiz yıl ödenen 1100 TL'lik ikramiyeye gelecek olası zamla birlikte ödemeler de artacaktır. Ancak net bir şey olmadığı için detay verilemiyor. Nisan ayında ikramiye ödemesi yapılmadan evvel zam yapılır ise yetkililer aracılığıyla duyurulacaktır.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar