GÜNCEL

Meltem Demirören'le özel görüşme! Özkök, Hürriyet'ten ne kadar tazminat alacak?

Hürriyet Gazetesi’nin eski genel yayın yönetmeni ve yazarı Ertuğrul Özkök’ün kurumla ilişiğinin kesilmesinin ardından alacağı tazminat merak konusuydu. Özkök, Demirören Holding’den 5 taksit şeklinde 6 milyon lira tazminat alacağı öğrenildi.

Meltem Demirören'le özel görüşme! Özkök, Hürriyet'ten ne kadar tazminat alacak?

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök’ün kovulmasının ardından medya kulislerinden Özkök'ün alacağı tazminatla ilgili iddialar da gündeme gelmeye başladı.

Hürriyet gazetesinde 20 yıl boyunca genel yayın yönetmeni olarak görev yapan, 12 yıldır da köşe yazarlığı görevini sürdüren Ertuğrul Özkök'ün Hürriyet ile yolları ayrıldı.

Bu ayrılığın temelinde Özkök'ün yeniden medyaya dönme hazırlığı içerisinde olan eski patronu Aydın Doğan ile sık sık biraraya geldiğinin yattığı Medyaradar'ın 'derin' yazarı Keskin Kalem tarafından dile getirilmişti.

Meltem Demirören ile özel görüşme

Bugün Yeniçağ'da yayınlanan Ümit Karadağ'ın kulis haberi bu iddiaları doğruladı. Habere göre Erdoğan Demirören’in kızı Meltem Demirören Ertuğrul Özkök ile özel bir görüşme gerçekleştirdi.

“SEN HALA AYDIN DOĞAN’I PATRONUN SANIYORSUN”

Görüşmede Meltem Demirören’in Ertuğrul Özkök’e, “Sen bir türlü bizim ailenin patronajlığını kabullenemedin. Hala Aydın Doğan'ı patronun sanıyorsun” dediği iddia edildi.

6 MİLYON LİRA TAZMİNAT ALACAK

Ertuğrul Özkök’ün Demirören ailesinden alacağı tazminat ücreti de belli oldu. Özkök, Demirören Holding’den 6 milyon lira tazminat alacak. Demirören Holding’in Özkök’e bu ücreti 5 taksit şeklinde ödeyeceği ileri sürüldü.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar