GÜNDEM

Melih Gökçek: Olmadı Rıdvancım olmadı

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'in "Osmanlıspor adının bir futbol kulübüne verilmesine karşıyım. Bu isme karşı küfür de edilebilir" sözlerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten yanıt geldi.

Melih Gökçek: Olmadı Rıdvancım olmadı

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'in"Osmanlıspor adının bir futbol kulübüne verilmesine karşıyım. Bu isme karşı küfür de edilebilir" sözlerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten yanıt geldi. Gökçek , "Olmadı Rıdvancım olmadı" dedi.

Galatasaray- Osmanlıspor maçının ardından yorum yapan Rıdvan Dilmen, bir kulübe "Osmanlı" adının verilmesinin doğru olmadığını belirterek  "Osmanlıspor adının bir futbol kulübüne verilmesine karşıyım. Bu isme karşı küfür de edilebilir" demişti.

Aynı zamanda Osmanlıspor'un Onursal Başkanı olan Melih Gökçek, bu sözlere Twitter'dan şöyle yanıt verdi:

"Rıdvan Dilmen 'Osmanlıspor adının bir kulübe verilmesi olmaz' demiş. 'Bu isme küfredilebilir.' demiş... Olmadı Rıdvancım olmadı. Çünkü sahada oynayan futbolcunun adı, Abdullah, Muhammed, Rıdvan, Ali, Osman, Ebubekir, Abdurrahman vs. olabilir.

Rıdvancım senin mantığına göre küfür yememek için bu futbolcuların ya futbolu bırakması ya da isimlerini değiştirmesi lazım değil mi? İsmi mübarek, adı güzel Rıdvancım... Sen futbolu küfür yememek için mi bıraktın? Söylediğimizin mantığı olmalı. Seni seviyoruz."

melih gökçek

melih gökçek

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum