POLEMİK

Melih Altınok'tan Ahmet Hakan'a 'Trump ile empati' cevabı

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, dün AK Parti'ye yakın bazı isimlerin Trump ile empati kurmasını eleştiren Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a cevap verdi.

Melih Altınok'tan Ahmet Hakan'a 'Trump ile empati' cevabı

Bugünkü köşe yazısında Ahmet Hakan'a cevap veren Melih Altınok, empati konusunda Ahmet Hakan'a ironik göndermelerde bulundu.

İşte Melih Altınok'tan Ahmet Hakan'a cevap yazısı:

Ahmet Hakan AK Parti'yi destekleyen herhangi birinin Trump'a empati kurmaya çalışmasını hiç anlayamıyormuş, saçma buluyormuş. "Sen ki..." diyor, "Hep seçimle gelmiş, her zaman sandıktan çıkmış bir partinin destekçisisin. Ne işin var senin... Sandıktan çıkan sonucu beğenmeyip taraftarlarını Meclis'i basmaya kışkırtan Trump'ın yanında? Empati yapma demiyorum, yine yap. Ama doğru tarafla yap." Ahmet'in empatiyi yine "yükselen tarafla", yeni ABD yönetimiyle yapmasında şaşılacak bir yan yok.

Zira iki yıl önce patronu değişince, bir anda amuda kalkıp beyaz milli görüş çoraplarını ayaklarına geçirmesini hepimiz şaşkınlıkla alkışlamadık mı? Kaldı ki Ahmet yine empatiyi sempatiyle karıştırıyor. Zira, zekânın göstergesi olan empati, kişinin kendine karşı "dürüst" olmasıdır. Uluorta yapılmaz. Konu da empati kurduğu kişinin haklılığı haksızlığı değildir. Tıpkı Türkiye'de Trump'a karşı oluşan teveccühün, Kongre binasında kim tarafından tertip edildiği belli olmayan kıyafet balosuyla bir ilgisinin olmaması gibi...

Yazının tamamı için tıklayın 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar