MEDYA KÖŞESİ

Melih Altınok yazdı: Elmalı davasındaki çelişkiler ve soru işaretleri

Sabah yazarı Melih Altınok, bir süredir gündemde yer alan Elmalı davasını köşesine taşıdı. Dava dosyasındaki çelişkilere değinen Melih Altınok, "Elmalı davasında derdimiz tavrımızı desteklemek, önyargılarımızı doğrulamak, çoğunluğa uymak değil de gerçeği ortaya çıkarmaksa, hiçbir ayrıntının suskunluk sarmalında kaybolup gitmesine izin vermemeliyiz." ifadelerine yer verdi.

Melih Altınok yazdı: Elmalı davasındaki çelişkiler ve soru işaretleri

Antalyalı'nın Elmalı ilçesinde iki kardeşin öz anneleri ve üvey babaları tarafından istismar edilmeleri Türkiye'yi sarstı. İstismar mağduru çocukları çizdiği resimler kamuoyunda Elmalı davasına karşı tepkilere yol açtı. Sabah yazarı Melih Altınok da Elmalı davasını kaleme aldı. "Pedofiliye karşı olmak, dünya üzerinde yaşayan herkesin üzerinde uzlaştığı, tartışmasız bir tutum" diyen Altınok, "Günlerdir konuştuğumuz Elmalı davasında bu asgari sağduyudan eser bile yok." ifadelerini kullandı.

İşte o yazı:

Pedofiliye karşı olmak, dünya üzerinde yaşayan herkesin üzerinde uzlaştığı, tartışmasız bir tutum. Öyle ki uyuşturucu ve silah ticaretinin bile serbest olduğu dark web gibi "sanal yeraltı âleminde" yasak olan tek şey pedofili kapsamına girecek faaliyetler.
Cezaevinde envai çeşit suçtan yatan en iğrenç tiplerin bile pedofili mahkûmlarıyla aynı havayı solumak istemediklerini, bu kişileri içeride yaşatmadıklarını biliyoruz.
Pedofiliye dair suçlarda herhangi bir zamanaşımı da yok.
Dolayısıyla birilerine bu ağır suçlamayı yaparken telafisi imkânsız sonuçlar doğuracağını aklımızdan...

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar