GÜNDEM

Melih Altınok: Sözcü’nün hatası editoryal değil genetik!

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, Sözcü gazetesinin manşetinin basit editör hatası olmadığını söyledi ve asıl hatanın genetik olduğunu belirtti.

Melih Altınok: Sözcü’nün hatası editoryal değil genetik!

Sözcü gazetesinin Ayasofya ile ilgili manşeti olay olmaya devam ediyor. Manşete tepki gösteren Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, Sözcü'nün hatasının editoryal olmadığını söyleyen Altınok, asıl hatanın genetik olduğunu belirtti.

İşte o yazı:

Sözcü gazetesi yılbaşının ertesi günü "2020'nin torbasından gözyaşı ve felaket çıktı" manşetiyle çıktı. Ayasofya'nın ibadete açılması da gazeteye göre başımıza gelen büyük felaketlerdendi.
Doğal olarak gazeteye toplumun her kesiminden sert tepkiler geldi.
En "cool" cevabı ise, gazetecilerden konuyla ilgili gelen soru üzerine "bu felaketin sorumlusu" Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan verdi:
"Çok teşekkür ediyorum. Ben Sözcü gazetesini okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın. Ayasofya 2020 yılının adeta taçlı yıldızıdır."

Dün baktım, Ayasofya'nın açılışını "2020'nin baş felaketi" olarak görmeleri normal olan Yunanistan basını, Erdoğan'ın açıklamasındaki "taçlı yıldız" ifadesini "kışkırtıcı" bulmuştu.
Sözcü gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz ise manşetleri üzerine Cumhurbaşkanı'nın söylediklerine katıldıklarını söylüyordu:
"Cumhurbaşkanı'nın bu sözlerine sonuna kadar katılıyoruz. Çünkü Erdoğan bir anlamda ülkede fikir özgürlüğü olduğuna dikkat çekti. 'Beğenmiyorsan almazsın' mesajı verdi. Zaten demokrasilerde de böyle olur."
Yılmaz'a göre Sözcü'nün kırmızı çizgileri vatan, millet, devlet, bayrak ve dilmiş. Ama gelin görün ki Sözcü kıskanıldığı için haberleri çarpıtılıyormuş.
Meğer onlar Ayasofya'nın açılışını 2020'nin en önemli olayı görüyorlarmış. O yüzden de korona, sel, deprem gibi 12 felaket arasında ona da yer vermişler! Yerseniz.
Ancak bir noktada kendilerine hak veriyorum. Zira Sözcü böyle acemice provokatörlük yapmaz.

Yazının tamamı için tıklayın

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar