GÜNDEM

Melih Altınok çağrıda bulundu: Ahmet Altan'ı FETÖ'nün elinden kurtarın!

Sabah yazarı Melih Altınok, önce serbest bırakılan ardından yeniden cezaevine gönderilen Ahmet Altan hakkında kaleme aldığı yazısında çağrıda bulunarak "Ahmet Altan'ı FETÖ'nün elinden kurtarın" dedi.

Melih Altınok çağrıda bulundu: Ahmet Altan'ı FETÖ'nün elinden kurtarın!

Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ile birlikte tahliye edilmesinin ardından Selman Gülen ile ilgili yazdığı yazılar nedeniyle yeniden tutuklanmıştı. 

Süreci değerlendiren Sabah yazarı Melih Altınok, çağrıda bulunarak "Ahmet Altan'ı FETÖ'nün elinden kurtarın" ifadelerini kullandı.

İşte Altınok'un yazdığı yazı:

Geçtiğimiz günlerde Nazlı Ilıcak'la birlikte tahliye olan Ahmet Altan, kısa bir süre sonra tutuklanarak yeniden cezaevine koyuldu.
Altan'ın tahliyesi sonrası "Niye bırakıldı" diyenler çoğunluktaydı... Şimdi de kamuoyu "Niçin yeniden tutuklandı" diye tartışıyor...
Altan hakkında yeniden tutukluluk kararı veren mahkeme pek çok hukuki gerekçe sıralıyor:
"Sanık Ahmet Altan'ın suçunun kaçma şüphesi var sayılan katalog suçlardan olması, sanığın konumu, sıfatı, eylemlerdeki yoğunluk, aldığı ceza miktarı, tutuklu kaldığı süre, eylemlerinin uzun süreye yayılmış olması... vs."
Bunlar arasında gözümüze en çok çarpan madde ise "Sanık Ahmet Altan'ın pişmanlık göstereceğine dair beyanlarının olmaması" ifadesi.
Zira bildiğiniz diğer sanıklardan Nazlı Ilıcak mahkemeye ve kamuoyuna pişmanlığını ve hata yaptığını açıkça ifade etti. Ahmet Altan ise, ne yazık ki kendisinin değil 15 Temmuz darbe girişimine direnenlerinin suçlu olduğu takıntısında ısrarcı.

***

Ne var ki Altan'ın cezaevindeyken yazdığı ve tahliyesinin ardından gündeme gelen kitabından alıyoruz ki adeta "pişmanlık göstermemesi" için de elden ne geliyorsa yapılmış...
Zira Altan'ın kitabında "Evladım gibiydi" diyerek övgüler düzdüğü hücre arkadaşı Selman'ın Fetullah Gülen'in yeğeni olduğu ortaya çıktı.
FETÖ'cüler şimdi, bu sırrı ifşa eden ABD'deki FETÖ Koleji'nin başındaki Ali Yurtsever'e "Ne gerek vardı" diye sitem ediyorlar.
Evet, Altan'a içerideyken hücre arkadaşı olarak yanına bizzat Fetullah'la kan bağı olan Selman Gülen'in düşmesi bir aklın ürünü mü yoksa tesadüf mü bilemiyorum.
Ancak Altan'ın FETÖ'ye hâlâ tek bir laf etmemesinde bu tercihin de ciddi payı olduğu kesin.
Düşünsenize, içerideyken Ahmet Altan'ın başında 7/24 nöbetçi olarak bir FETÖ'cü varmış!

Yazının tamamını okumak için tıklayın...

Yorumlar