GÜNCEL

Mehveş Evin de Gazete Duvar'a veda etti

Gazeteci Mehveş Evin, bugünkü köşesinde Gazete Duvar'dan ayrıldığını duyurarak, veda yazısı yazdı. Ünlü yazar, ayrılmama nedenini yönetim değişikliği olarak açıkladı.

Mehveş Evin de Gazete Duvar'a veda etti

Gazetecilikte 28 yılı devirdiğinin ve birçok kez başka işten atılıp başka yayınlara transfer olduğunu aktaran Mehveş Evin, "Bu sektör başkasına pek benzemez: Kaç kere işten atıldım, kaç kere başka bir yayına “transfer” oldum, inanın hatırlamıyorum" dedi.

Ayrılma nedeninin yönetim değişikliği olduğunu açıklayan Evin, "İyi giden, tutan bir yayında köklü bir “yönetim değişikliği” yapılıyorsa bana da yer yok demektir" sözleriyle yazını sonlandırdı.

Mehveş Evin Kimdir?

İstanbul Liseli, BÜ Psikolojik Danışmanlık mezunu. 1993'te gazeteciliğe başladı. Sabah, Yeni Yüzyıl, Aktüel, NTV, Vatan, ve Akşam’da muhabirlik, editörlük, yöneticilik yaptı. Bilgi Üniversitesi’nde e-MBA’i tamamladı. 2009-2015 arasında Milliyet gazetesinde muhabir ve köşe yazarıydı. O gün bugündür bağımsız internet medyasında TV programları ve yazılarıyla yer aldı. Halen kisadalga.net’te “Arka Plan” adlı haber podcast’ini hazırlıyor. Evin’in “A’dan Z’ye: Buraya Nasıl Geldik” adlı kitabı 2018’de Kara Karga Yayınları’ndan çıktı.

Yorumlar