GÜNDEM

Mehmet İhsan Arslan Hande Fırat'a konuştu

BBC Türkçe'ye verdiği röportaj nedeniyle tepki çeken ve disiplin kuruluna sevk edilen Ak Partili Mehmet İhsan Arslan, Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'a konuştu.

Mehmet İhsan Arslan Hande Fırat'a konuştu

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, bugünkü köşesinde yayınladığı "Karar partim adına normal kendi adıma üzücü" başlıklı yazıda BBC Türkçe'ye verdiği röportaj nedeniyle tepki çeken ve disiplin kuruluna sevk edilen Ak Partili Mehmet İhsan Arslan ile konuşmalarını, Arslan'ın açıklamalarını okuyucularıyla paylaştı:

 AK Parti tarafından disiplin kuruluna sevk edilmenizi nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Partimiz adına normal, kendi adıma üzücü buluyorum. Sözlerimin özellikle AK Parti muhalifleri tarafından bambaşka yerlere çekilmeye çalışıldığı bir ortamda, elbette düzeltme yapma ihtiyacı duyuyorum. O mülakata dair bir hususu burada paylaşmak durumundayım. BBC benim özel tercihim değildi. Onlara konuşmam, kitaplarımın yayına hazırlanmasına katkı sunan arkadaşın tavassutu ve ricası üzerine oldu. Röportajı yazıya döktüklerinde, benim onayımı alıp öyle yayımlayacaklardı. Ama öyle yapmadılar. Hal böyle olunca, okurlara sundukları o metinde, yanlış anlaşılmaya ya da benim kastetmediğim anlamlar yüklenmeye müsait ibareler de yer aldı. Nihai metin benim onayım alınarak oluşturulsaydı, bunlar yaşanmazdı. Ama olan oldu. Gereksiz bir tartışmaya sebebiyet vermiş olmak beni tabii ki üzdü. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Tayyip Bey’e ve partimize ne kadar değer verdiğimi bizim camiada tüm arkadaşlarımız gayet iyi bilirler. O sadece partimizin değil, davamızın da lideridir. Aramızda özel bir hukuk var. Ona ve ailesine daima saygı ve sevgi beslemişimdir. Bu husustaki hassasiyetim herkesin malumudur. İstemeyerek de olsa yol arkadaşlarımızı incittiysem kendilerinden helallik diliyorum.

Yazının tamamı için tıklayınız

BBC Türkçe / Mehmet İhsan Arslan ne söylemişti?

Ak Parti'nin eski Diyarbakır Milletvekili olan Mehmet İhsan Arslan, Ece Göksedef'in sorularını yanıtladı. Partinin kurucuları arasında da yer alan Arslan "15 Temmuz kimyamızı bozdu bizim... 15 Temmuz'dan sonra doğrusu panikledik ve olayın vahameti karşısında ancak yargıyı kullanarak başarılı olabileceğimiz kanaatine vardık. Onların yargıyı kullanırken kullandığı bütün taktikleri, araçları, biz kullanmaya başladık, can havliyle" ifadelerini kullandı. (Ayrıntılar için TIKLAYINIZ)

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar