GÜNCEL

Mehmet Barlas 'dolar' yorumu! 'Bir süre daha böyle boğuşacağız'

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas rekor kıran dolar kuruyla ilgili olarak, "Bir süre daha böyle boğuşacağız ama Türkiye, dolara esir olmayacak" dedi.

Mehmet Barlas 'dolar' yorumu! 'Bir süre daha böyle boğuşacağız'

Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas, rekor kıran dolar kurunu bugünkü köşesinde değerlendirdi. "AK Parti'nin iktidar olduğu yıllardan bugüne farklı bir Türkiye'de yaşıyoruz" diyen Barlas, "Amerika'nın kafası kızınca dolar matbaasına emir veriyor ve trilyonlarca dolar bastırabiliyor. Demek ki bu böyle gitmeyecek. Bir süre daha böyle boğuşacağız ama Türkiye, dolara esir olmayacak." görüşünü savundu.

"TÜRKİYE'Yİ SIKIŞTIRMAK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR"

Bugünkü köşe yazsında geçmiş yıllarda Türkiye’de döviz bulunmadığını belirten Barlas, "AK Parti'nin iktidar olduğu yıllardan bugüne farklı bir Türkiye'de yaşıyoruz" iddiasında bulunarak şöyle devam etti:

"Ama bunun böyle olmasına eski patronlar izin vermek istemiyor. Bir ucu Amerika'da, diğer ucu İngiltere'de olan döviz lobileri Türkiye'yi sıkıştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu yapılanlar bazen Gezi ayaklanması gibi sokak kalkışmalarıdır, bazen de 15 Temmuz gibi askeri darbe girişimleridir."

"BİR SÜRE DAHA BÖYLE BOĞUŞACAĞIZ"

"Bereket Türkiye eski Türkiye değil" şeklindeki görüşünü de dile getiren Barlas, şu ifadeleri kullandı:

"Dövizi yetse de yetmese de kendi silahlarını yapıyor. İhracatta o Allah'ın belası dolarla rekorlar kırıyor. Ama yetmez ki... Mesela ihracatta rekor diye 250 milyar dolardan bahsediyoruz, ama Amerika'nın kafası kızınca dolar matbaasına emir veriyor ve trilyonlarca dolar bastırabiliyor. Demek ki bu böyle gitmeyecek. Bir süre daha böyle boğuşacağız ama Türkiye, dolara esir olmayacak. Çünkü Türkiye'nin kendi ekonomisi kendisine yetmektedir. Amerikan Doları denilen makyaj malzemesi, ancak Başkan Biden'ın tipsiz suretinde bir anlam ifade ediyor."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar