GÜNDEM

Mehmet Akif Ersoy, Kabil'den son durumu paylaştı! 'Sokakta yürüyemez hale geldik'

Habertürk programcısı Mehmet Akif Ersoy, DAEŞ'in bombalı saldırıda bulunduğu Afganistan'dan son gelişmeleri aktardı. Ersoy, yaşanan saldırı sonrası "Sokakta yürüyemez hale geldik" dedi.

Mehmet Akif Ersoy, Kabil'den son durumu paylaştı! 'Sokakta yürüyemez hale geldik'

Afganistan'da Taliban'ın kontrolü ele geçirmesinin ardından Kabil Havalimanı'ndaki tahliye operasyonları devam ederken peş peşe 6 patlama meydana geldi. İntihar saldırısında aralarında çocukların da olduğu 60 kişi yaşamını yitirdi.

 Kabil'deki son gelişmeleri yakından takip eden HaberTürk programcısı gazeteci Mehmet Akif Ersoy, yaşananlarla ilgili dikkat çeken tweetler attı.

"MERMİLER NAMLU AĞZINDA"

Patlamalardan sonra Kabil'de yürünemediğini belirten Ersoy, "Kabil'de her şey bir anda değişti. Şu an sokakta yürüyemez hale geldik. Taliban her arabayı ve insani durduruyor, mermiler namlu ağzında. Gerginlik had safhada. Kabil Havalimanı saldırısını DEAŞ'ın üstlendiği bilgisi paylaşıldı. Ölü sayısı artıyor. Az önce patlamanın yaşandığı noktadaydık. Taliban'ın 313 Badri birlikleri dağılmaları için sürekli havaya ve insanların ayaklarına ateş açıyordu" ifadelerini kullandı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum