GÜNDEM

Mehmet Ağar'ın marina işi doğru değil! Süleyman Soylu açıkça söyledi

Mehmet Ağar'ın Yalıkavak'taki marinayı işlettiği ortaya çıkmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Habertürk TV canlı yayınında açık açık söyledi "Ben olsam 48 saat içinde ayrılırım.

Mehmet Ağar'ın marina işi doğru değil! Süleyman Soylu açıkça söyledi

Sedat Peker Youtube'dan yaptığı son açıklamalarda Mehmet Ağar'ın Yalıkavak'taki marinayı İş insanı Mübariz Mansimov'u tehdit ederek aldığını iddia etmişti. Mehmet Ağar da "Ben olmasam marinaya mafya çökecekti' karşılığını vermişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Habertürk TV canlı yayınında Mehmet Ağar'ın marina işi sorulunca şöyle dedi: -"Sayın Ağar'ın marinada görev alması doğru mu? 48 saat içinde ben olsam ayrılırım. İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. Bu tip insanlar bir yerde bulunduğu zaman bunları bu meselenin üzerinden yormak kolaydır. Benim bir sigorta şirketim var. Benim hayatta sevdiğim işlerden bir tanesi. Küçük bir odam var. O yazıcının sigorta poliçesini kesmesi hoşuma gider. Çoluk çocuğumla namusumla para kazanıyorum.

-MİT Müsteşar Yarımcılığı yapan insanların konuşmalarının devlet adabına aykırı olduğunu söylüyorum. Devlette bir dönem hizmet eden insanların organize suç örgütlerinde iş takibi yapmalarının yanlış olduğunu söylüyorum, ben de müsaade etmiyorum zaten, bu kadar basit. Hukuk bana ne diyorsa hukukun gereğini yerine getirmekle mükellefim.

MEHMET AĞAR MARİNA İÇİN NE DEMİŞTİ?

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, tehditle marinaya el koyduğu iddiasıyla ilgili şunları söylemişti: -“Madem tehditle el koydumsa, bu kişinin tehdit davası açması gerekirdi. Madem tehdit, zorlama varmış niye dava açılmamış. Bu marinanın biz bir tarafında yokuz. Rica üzerine profesyonel yönetici olarak buradayım. Devletin bütün kayıtlarında buradaki konumum bellidir. Yıllarca terörle mücadele etmiş, bütün terör örgütlerinin hedefinde olan, her adımı devlet tarafından bilinen, 24 saat korunan kişiyim. Bu kadar kör gözle bakan insanlarda mantık diye de bir şey yok.” Mehmet Ağar, Gurbanoğlu'nun 'Beni Fethullah Gülen'e Mehmet Ağar'ın götürdü' iddiası için de şunu söylemişti: -“Mübariz Gurbanoğlu, Fethullah Gülen'e bir kez değil, devamlı gidiyordu. En az 10 sefer gittiğini ben biliyorum. Benim uçağım yok. Fethullah Gülen'le bağlantım yok. Onun Fethullah Gülen'e yakınlığı biliniyordu.”

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar