GÜNDEM

Latif Şimşek TRT Radyo Haber'de programa başladı

Beyaz TV ekranlarında Dinamit programını yapan Latif Şimşek, TRT Radyo Haber'de haftanın iki günü izleyici ile buluşacak...

Latif Şimşek TRT Radyo Haber'de programa başladı

Beyaz TV ekranlarında gündeme damga vuran "Dinamit" programını yapan gazeteci Latif Şimşek, mesleki kariyerine yepyeni bir sayfa daha ekledi...

Kariyerine 1987 yılında Türkiye gazetesinde muhabir olarak başlayan Latif Şimşek, 1993 yılında TGRT’nin kurulmasıyla televizyonculuk hayatına başlamıştı...

Meslek hayatını sürdürürken 2 şiir kitabı yazarak şair yönünü de ortaya koyan Şimşek, ayrıca “Nataşa” sorununa dikkat çekmek için “Temel Nataşa’ya nasıl teslim oldu” isimli bir sosyal inceleme kitabı da yazmıştı.

Halen Beyaz TV'de "Dinamit" programını yapmaya devam eden Latif Şimşek, kariyerine yeni bir sayfa açtı ve radyo programcılığına başladı...

İLK RADYO DENEYİMİMİM TRT'DE OLMASI BENİM İÇİN ONUR

Latif Şimşek, geçen ay yayına başlayan TRT Radyo Haber'de haftanın iki günü "Politik Mikrofon" adıyla, siyaset ve gündem içerikli bir programa başladı. 

Çarşamba ve Perşembe akşamları dinleyiciyle buluşmaya başlayan Latif Şimşek, "Politik Mikrofon"da, gündemin önemli konularını, siyasetçi ve uzman konuklarla, farklı bir bakış açısıyla ele alacaklarını söyledi. Şimşek, ilk radyo programını TRT Radyo Haber'de yapıyor olmanın da kendisi için bir onur olduğunu söyledi.

LATİF ŞİMŞEK KİMDİR?

Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek okulu’ndan mezun olan Latif Şimşek, 1987 yılında Türkiye Gazetesi Ankara büroda muhabir olarak mesleğe başladı.

Polis-adliye muhabirliğinden başlayıp, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve TBMM Muhabirliği görevlerini yürüttü.

1993 yılında TGRT’nin kurulmasıyla televizyonculuğa geçiş yapan Latif Şimşek, daha sonra kurulan TGRTHABER kanalının Ankara Haber Müdürlüğünü yaptı.

2007 yılında SES Tv’nin Haber Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirilen Latif Şimşek, 3 yıl "Çıkış Yolu" isimli tartışma programını hazırladı ve sundu.

2010 yılında kurulan Beyaz Tv’nin Haber Genel Yayın Yönetmenliğine getirilen Latif Şimşek, aynı zamanda Beyaz Tv’de, “Derin Siyaset”, “Dinamit”, "Med Cezir" ve “Latif Şimşek’le Gündem” programlarına da imza attı. Halen Dinamit programını yapmaya devam ediyor.

ŞAİR VE YAZAR LATİF ŞİMŞEK

Uzun yıllardan beri şiir yazan Latif Şimşek, 2003 yılında “Söğüt Dalına Türkü”, 2015 yılında ise “Kefen-Kundak Arası Yaşam Karası” ismiyle iki şiir kitabı yazdı.

Şimşek, 1993'te de dönemin kangren haline gelmiş olan “Nataşa” sorununa dikkat çekmek için “Temel Nataşa’ya nasıl teslim oldu” isimli kitaba imza attı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum