GÜNDEM

Kurtuluş Tayiz'den Ahmet Davutoğlu'na gönderme: 24 saat bile geçmedi...

Akşan yazarı Kurtuluş Tayiz, Ahmet Davutoğlu'nun 'Hayatım CHP zihniyeti ile mücadele etmekle geçti' sözlerinin üzerinden daha 24 saat geçmeden düzeltmeye gittiğini hatırlattı ve göndermede bulundu.

Kurtuluş Tayiz'den Ahmet Davutoğlu'na gönderme: 24 saat bile geçmedi...

Geçtiğimiz günlerde Akit TV'de 'Hayatım CHP zihniyeti ile mücadele etmekle geçti' diyen Ahmet Davutoğlu, ertesi gün yaptığı açıklamada yanlış anlaşıldığını söyledi. Bu konuyu köşesine taşıyan Kurtuluş Tayiz, 'daha üzerinden 24 saat bile geçmedi...' diyerek göndermede bulundu.

İşte Kurtuluş Tayiz'in yazısı:

Kaç programdır denk geliyorum; AK Parti’den ayrılarak kendisine parti kuran Ahmet Davutoğlu, ‘kazandığı’ seçim zaferlerini anlatmaya doyamıyor. Kasım seçimlerindeki yüzde 49,5 oyu kendisi almış gibi katıldığı programlarda büyük hikayeler yazıyor.

Ahmet Bey, AK Parti’den ayrılma sürecinde de kendisine böyle abartılı yaklaşmıştı. Partiden ayrılırsa en az yarısının peşinden geleceğini sanıyordu. N’oldu, kaç milletvekili kendisiyle beraber partiden ayrıldı?

“Hoca’nın zaferi” diye manşet atan arkadaşların kulağı çınlıyordur eminim. “Hoca”, şimdi CHP’den gelecek kiralık vekillerle tekrar Meclis’e dönme hayalleri kuruyor. Şanlı seçim zaferlerinin sahipleri CHP’nin ağzının içine bakıyorlar.

Ahmet Davutoğlu, CHP’yle yakınlaşmasına ilişkin eleştirilere önceki gün “Hayatım CHP zihniyetiyle mücadeleyle geçti” diyerek itiraz etmişti. Ancak Davutoğlu, bu sözlerinin arkasında 24 saat duramadı; “Hoca”, CHP’nin arka bahçesi niteliğindeki bir haber sitesine dün “yanlış anlaşıldığını, o sözü 28 Şubat dönemine ilişkin söylediğini” ileterek düzeltme yaptırdı.

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar