GÜNDEM

Kübra Par'dan Fatih Erbakan'a tepki:Yobazlığın daniskasıdır!

Fatih Erbakan’ın 14-15 yaşındaki çocukların evlendirilmesini savunmasına 'skandal' yorumunda bulunan Kübra Par, "Bu söylemlerinizle İslam’a da büyük kötülük yapıyorsunuz." diye yazdı.

Kübra Par'dan Fatih Erbakan'a tepki:Yobazlığın daniskasıdır!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan katıldığı bir yanında yaptığı, "15 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası geçerlidir. Anneannelerimiz 15-16 yaşlarında evlenmiş, bunlar aklı başında olmadan mı evlenmiş. Ne kadar mutlu yuvalar kurmuşlar. Bütün ilmi çalışmalara göre 15 yaşında bir insan cinsel olgunluğa eriştiğine göre aklı başındadır. Okul okuyan bir kimsenin nasıl rızası geçersiz olmaz." açıklamaları ile büyük tepki çekti.

Habertürk yazarı Kübra Par da sosyal medyayı ayağa kaldıran bu açıklamalara sessiz kalmadı. Fatih Erbakan’ın 14-15 yaşındaki çocukların evlendirilmesini savunmasının ve bunu gelenekle görenekle bağdaştırmasının skandal olduğunu söyleyen Par, "Müslüman dünya görüşünüz sizi yobaz yapmaz Fatih Bey, ama okul çağındaki küçük kız çocuklarının evlendirilmesini normalleştirmek yobazlığın daniskasıdır!" dedi.

Büyük vebal

Yeniden Refah Partisi’ni kurduğundan beri biraz farklı bir profil çiziyordu. Kaliteli ve centilmen bir ekiple çalışıyordu.

Adalet üzerine kurduğu söylemleri ile genç bir siyasetçi olarak ümit vaat ediyordu. Meğer hepsi sözdeymiş.

Fatih Erbakan’ın 14-15 yaşındaki çocukların evlendirilmesini savunması, bir de bunu gelenekle görenekle bağdaştırması, tam anlamıyla skandal!

Efendim neymiş “Anadolu’da yıllardan beri büyüklerimiz 14, 15, 16 yaşında evlenmiş, mutlu yuva kurmuşlar...”

İnsan ömrünün 45 yılla sınırlı olduğu, eğitimsizliğin kol gezdiği, kadınların kendi hayatları üzerinde hiçbir söz hakkı bulunmadığı, çilekeş zamanları “Anadolu, gelenek, büyüklerimiz” diyerek cici göstermek cahilliktir.

Müslüman dünya görüşünüz sizi yobaz yapmaz Fatih Bey, ama okul çağındaki küçük kız çocuklarının evlendirilmesini normalleştirmek yobazlığın daniskasıdır!

Üstelik bu söylemlerinizle İslam’a da büyük kötülük yapıyorsunuz.

Sizin gibiler yüzünden “İşte dindarlar bu kafada” deniliyor.

Büyük vebaldir!

Yorumlar