GÜNDEM

Kübra Par ünlü profesör Mehmet Çilingiroğlu'nu topa tuttu!

Onu ilk kez Türkiye'nin Nabzı programındaki sert çıkışı ile tanıdık ve bu programın ardından birçok kanalda konuk olarak gördük. ABD'de yaşayan kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu'na Habertürk yazarı Kübra Par bugünkü köşesinden çok sert tepki gösterdi. Par, Çilingiroğlu için 'müptezel ve şöhret budalası' yorumunda bulundu.

Kübra Par ünlü profesör Mehmet Çilingiroğlu'nu topa tuttu!

ABD'de yaşayan kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, korona sürecince birçok ekrana konuk oldu ve olmaya da devam ediyor.

Çilingiroğlu ilk kez Didem Arslan Yılmaz'ın Habertürk'te yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programına konuk olarak çıkmış, ancak sözünün kesilmesine sinirlenerek yayını terk etmişti.

Habertürk yazarı Kübra Par da ünlü profesöre bugünkü köşesinden çok sert tepki gösterdi.  Çilingiroğlu'nun A Haber’deki açıklamalarını hatırlatan Par, "Her fırsatta Türkiye’de görev yapan bilim insanlarımızı aşağılayan bu doktor müsveddesine ekranlarında bundan sonra da yer verecekler mi bakalım!" diyerek yazısını noktaladı.

Bir delinin ipiyle kuyuya inerseniz...

Mehmet Çilingiroğlu denen müptezel* doktor Habertürk ekranlarında durduk yere olay çıkarıp konuk olan diğer doktorlara saygısızlık yaptığında mesele nasıl da çarpıtılmıştı.

Habertürk’ü ve programın moderatörü Didem Arslan Yılmaz’ı karalamak adına “Çilingiroğlu Türkiye'yi övdüğü için sözünü kestiler” gibi akıl almaz bir iftira atılmıştı.

Sonra katıldığı bir başka programda “Az önce Koç Üniversitesi'nden kovulduğumu öğrendim” diyerek siyasi mağduriyet üretmeye çalıştı. Oysa Koç Üniversitesi'nde sözleşmeli bir kadrosu yoktu. "Misafir öğretim üyesi" konumunun da ocak ayında sona erdiği açıklanınca yalanı ortaya çıktı.

Dikkat çekmek için çırpınan bu şöhret budalası dün A Haber’de saçmalamalarına yenilerini ekledi.

Nobel ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın hükümet tarafından susturulduğunu öne sürdü.

Hızını alamadı, rahmetli Menderes’in asılmasıyla ilgili "Halen daha bilmem kim adam ne zaman asılmış ne olmuş onu söylüyorsunuz haberlerde... Yazık ya biraz ilerleyin" dedi.

İlerleme anlayışı darbeleri ve bir Başbakan’ın asılmasını normalleştirmek olan, her fırsatta Türkiye’de görev yapan bilim insanlarımızı aşağılayan bu doktor müsveddesine ekranlarında bundan sonra da yer verecekler mi bakalım!

*MÜPTEZEL:
1- Saygınlığını yitirmiş, bayağılaşmış.
2- Değerini yitiren, değersiz.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 2 yorum