GÜNDEM

Korona günlerinde seçim olsa sonuç ne olur?

Ne zaman darbe tartışması, siyasi yalanlar veya Türkiye karşıtlığı söz konusu olsa olayın merkezinde ya CHP ya da CHP yanlısı medya aktörlerinin yer aldığını söyleyen Sabah yazarı Mahmut Övür bunun sokağa yansımasını köşesine taşıdı.

Korona günlerinde seçim olsa sonuç ne olur?

CHP'nin siyasi genetiği gereği 77'deki Ecevit dönemi hariç hiçbir zaman bu toplumla buluşamadığını ve bunu CHP'lilerin de bildiğini söyleyen Sabah yazarı Mahmut Övür bugün de durumun değişmediğini ifade etti ve Optimar Araştırma'nın son anket sonuçlarını paylaştı.

Övür, "AK Parti ile CHP arasındaki fark hala 20 puan civarında. CHP darbeseverliğe, Türkiye karşıtlığına ağırlık vereceğine buraya bakmalı." ifadelerini kullandı.

Korona günlerinde seçim olsa...

İnsanlığı tehdit eden koronavirüs bile içeriden ve dışarıdan Türkiye'ye yönelik saldırıları durduramadı. FETÖ ve PKK'yı geçtik, bir yandan CHP'nin darbeseverleri diğer yandan Londra merkezli küresel baronlar ve medyaları, Türkiye'ye saldırmak için ellerinden geleni yaptı, yapıyor. O kadar ki, bu kirli akıllar Türkiye'nin İngiltere'ye yaptığı tıbbi yardımları bile siyasetlerinin aracı haline getirdi.
Şu hıza bakın, İngiliz medyasının Türkiye'yi itibarsızlaştıran yalan haberini, "sorgulayıcı" Cumhuriyet gazetesi ve yazarları hiç tereddüt etmeden alıp paylaşıyor. Oysa haberin yalan olduğunu biraz araştırsalardı hemen öğrenirlerdi. Dün küçük bir araştırmayla işin doğrusunu yazdım. Ayrıca bizzat İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott açıkladı:
"Türkiye'den yollanan 400 bin adet kişisel koruyucu ekipmanın kullanılamaz halde olduğuyla ilgili Birleşik Krallık medyasında yer alan haberler doğru değildir."
Dikkat çekici değil mi? Ne zaman darbe tartışması, siyasi yalanlar veya Türkiye karşıtlığı söz konusu olsa olayın merkezinde ya CHP yer alıyor ya da CHP yanlısı medya aktörleri
Peki, bu durum sokağa nasıl yansıyor?
CHP, siyasi genetiği gereği -77'deki Ecevit dönemi hariç- hiçbir zaman bu toplumla buluşamadı. Bu gerçeği CHP'liler de biliyorlar ama değiştiremiyorlar. Bugün de durumları farklı değil. Son yerel seçimde İstanbul dahil büyükşehirleri almalarına rağmen, bırakın oy arttırmayı bugün seçim olsa CHP parti olarak en son seçimde aldığı oyu bile alamıyor. Önümde Hilmi Daşdemir'in başında olduğu Optimar Araştırma'nın son anketi var. Rakamlar şöyle; AK Parti yüzde 42.8, CHP yüzde 23.4, MHP yüzde 10.2, HDP yüzde 9.5, İYİ Parti yüzde 9.1. Diğer partiler içinde yüzde biri geçen tek parti Babacan'ın partisi, yüzde 1.3...
AK Parti ile CHP arasındaki fark hala 20 puan civarında. CHP darbeseverliğe, Türkiye karşıtlığına ağırlık vereceğine buraya bakmalı.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar