GÜNDEM

Koray Aydın, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu: Ümit Özdağ aday olamadı, Aytun Çıray etkisiz eleman ve yalancı

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Aytun Çıray'ın kendisi hakkında sarf ettiği sözlere cevap verdi.

Koray Aydın, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu: Ümit Özdağ aday olamadı, Aytun Çıray etkisiz eleman ve yalancı

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında yaptığı açıklamalar sırasında Koray Aydın konusuna da değinen İYİ Partili Ümit Özdağ, Koray Aydın'ın partide eşbaşkanlık inşaat ettiğini söyledi.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray da Meral Akşener’in “İYİ Parti’ye operasyon yapılıyor” sözlerine cevap verdi. Çıray, "Bir operasyon varsa bunu ‘Aşağıdaki listedekiler seçilmeyecek’ diyerek kara listeyi çıkaranlar, onu organize edenler başlatmıştır" dedi.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, kendisini hedef alan bu açıklamalara Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'ya yaptığı açıklamalarla cevap verdi:

“ÖZDAĞ ADAY OLMADI DEĞİL, ADAY OLAMADI”

“Aşağıdan yukarı doğru demokratik haklar kullanarak gelen ve özgüne dayanan yapı çıktı ortaya. Seçilemeyenler il kongrelerinde kazanamayanlardır. Şimdi Ümit Özdağ ‘aday olmadım’ diyor; olmadın mı, olamadın mı? Olamadın... Çünkü İstanbul’da taraf oldun kaybettin, FETÖ’cü diye suçladın seçilen adayı. Bursa’daki adayı da yine FETÖ’cü diye suçladın o da kazandı seçimi. Yine Ankara’da, Antalya’da aday çıkardın, kaybettin; her yerde kaybettin.”

“EN GÜÇLÜ OLAN SUÇLANIR”

"Koray Aydın olarak liste çıkarsa, muhalif kesimden bazı isimleri de zenginlik olarak görüp kesinlikle listeye koyacağını belirtti. 'Zaten birincisinde de öyle yaptım; ama bunda çıkarmadım, karışmadım, yapmadım' dedi."

Aydın'a "Peki neden suçlanıyorsunuz?" diye sorduğunu söyleyen Muharrem Sarıkaya, şu cevabı aldığını yazdı:

"Kaybedenlere bir gerekçe lazım... Partide de en güçlü adam beni görüp bana saldırıyorlar... Bu güç Genel Başkan adına kullanılan bir güçtür; bu kadar basit. Bu gücün sahibi partinin lideri Meral Akşener’dir. Ben onun adına burada görev yapıyorum, bana bu görevi o verdi. Ben güçlü değilim güçlü olan Meral Akşener… Teşkilatı yöneten, Genel Başkan’ın en güvendiği kişi değil midir? Başarılı görürse devam ettirir. Zor bir iş ayrıca... İdealize olmasam, bu partinin Türkiye’nin geleceği olduğunu görmesem, buna inanmasam ben bunu yapmam. Yapmadığım görev kalmadı ki, Bakanlık, TBMM Başkan Vekilliği, Grup Başkan Vekilliği yaptım; Alparslan Türkeş’in, Devlet Bahçeli’nin Genel Sekreteriydim; yapmadığım görev yok ki…”

“AYTUN’CUĞUM YALANCI VE ETKİSİZ ELEMANSIN…”

Aydın, Aytun Çıray için de şunları söyledi: “Sen bunun kongresine gitmemişsin, telefonuna çıkmamışsın, ayağına gelmemişsin. Aytun’cuğum sen bu kongreyi nasıl alacaktın yani? Partideki odana gelmezsin, seçildiğin günden beri İzmir’deki seçim bölgesindeki ilçelere dahi gitmedin. Adamlar feveran halinde. Kimsenin telefonuna çıkmıyorsun, medya üzerinden siyasal zemin hazırlıyorsun. Bu delege bunları biliyor, görüyor… Sonra diyor ki Koray Aydın oyun kurdu; işim yok da bir de seninle mi uğraşacağım? Seni tanıyorum zaten. Senin için oyun kurmama gerek yok, etkisiz elemansın ve yalan konuşuyorsun. ‘Millet İttifakını ben kurdum’ diyorsun. Bu ittifakı kuran Meral Akşener. Hakkaniyet denilen bir şey var…”

Yazının tamamı için tıklayınız

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar