REKLAM

Kenan Evren'in kızından Hürriyet'e zehir zemberek ilan

Kenan Evren'in kızı Şenay Evren Gürvit, Hürriyet Gazetesi'ne teşekkür ilanı verdi, fakat kamuoyuna öfke kustu.

Kenan Evren'in kızından Hürriyet'e zehir zemberek ilan

Kenan Evren'in ölümünün ardından cenazesine devlet kademesinden katılım olmamasına ilişkin "ister haklarını helal etsinler, ister gelsinler, ister gelmesinler" diyen Evren'in kızı Şenay Gürvit, Hürriyet Gazetesi'ne teşekkür ilanı veridi, fakat ilanda zehir zemberek sözler yer aldı.

İlanda sert sözler kullanan Şenay Gürvit ve eşi eski MİT mensubu Erkan Gürvit, Evren'in doktorlarına ise teşekkürlerini iletti.

İŞTE O TEŞEKKÜR İLANI

"Ailemizin ulu çınarı, Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde mecbur kalarak ateş topuna döndürülen ülkemizi uçurumun kenarından çekip alan, halkımızın %92'sinin göz yaşını dindiren, hayır duasını alan ve onların oyu ile Cumhurbaşkanı olan, ancak bu oranı hiçbir zaman deklare etmeyen bu yüzden örgütlü olarak akıl almaz iftiralara uğrayan, bir asra yakın mütevazi ama şerefli yaşamında her türlü saldırı karşısında dik duran ve Cumhuriyet devrimlerinden, Atatürkçülük'ten asla taviz vermeyen, hayatının son dönemlerinde hasta yatağında ne yazık ki, hukuka aykırı bir dava ile sözüm ona mahkum edilen dürüstlük abidesi Babamız, Genelkurmay Başkanı, 7. Cumhurbaşkanı Ahmet Kenan Evren'in tedavi sürecinde olağanüstü çaba gösteren Gülhane Tıp Akademisi'nin başta Dekanı Tüm A. Prof. Dr. Hayati Bilgiç ve tüm mensuplarına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız"

kenan-evren-ilan.20150523134325.jpg 

"KİM NE DERSE DESİN ZERRE UMURUMUZDA DEĞİL"

12 Eylül darbesinin mimarı Kenan Evren'in ölümü sonrası kızı Şenay Gürvit, Evren hakkında söylenenlere sert tepki göstererek, "70 milyonun 60 milyonu Evren Paşa diye takdirle anıyor. Geri kalan 10 milyon da ne derse desin hiçbir önemi yok" demişti.

Gürvit, babasının yaptıkları konusunda aile olarak hiçbir vicdani muhasebe içinde olmadıklarını, içlerinin çok rahat olduğunu "Kim ne derse desin zerre kadar umurumuzda değil" şeklinde ifade etmişti.

kenan-evren.20150523134340.jpg

ÇOK OKUNANLAR