MEDYA KÖŞESİ

Kemal Öztürk'ten bomba AK Parti anketi iddiası sonuçlar...

YENİ Şafak gazetesi yazarı Kemal Öztürk, AK Parti tarafından yaptırılan anketlerde bir karışıklık olduğu belirterek, "Anketlerin birinde belediye başkanı başarısız çıkarken, diğerinde başarılı çıkınca ortalık hafiften karıştı" dedi.

Kemal Öztürk'ten bomba AK Parti anketi iddiası sonuçlar...

MART 2019'da yapılacak yerel seçimler öncesinde partiler adaylarını belirlemeye çalışırken sık sık anketler yaptırıyor. Anket sonuçları adaylar konusunda karar verilmesinde etkili oluyor.

Ancak AK Parti'nin yaptırdığı son anketlerle ilgili Yeni Şafak gazetesi yazarı ve Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü Kemal Öztürk'ten bomba bir iddia geldi. Öztürk, AK Parti'nin farklı şirketlere yaptırdığı anketlerden aynı belediye başkanı için birbirinin zıttı sonuçlar çıktığını yazdı.

AK PARTİ SÜREKLİ ANKET YAPTIRIYOR... 

Kemal Öztürk, "AK Parti'de değişim sancısı" başlığıyla yayımlanan yazısında "AK Parti, seçmenin nabzını tutmak için sürekli anket yaptırıyor. Ancak bu sene anket yöntemlerinde çeşitlilik oldu. Klasik yöntem, telefonla, sms yoluyla, sosyal medya aracılığı ile çok sayıda farklı yöntemlerle şehirlerin nabzı tutulmaya çalışılıyor" ifadesini kullandı. 

ORTALIK HAFİFTEN KARIŞTI... 

"Fakat anketlerin birinde belediye başkanı başarısız çıkarken, diğerinde başarılı çıkınca ortalık hafiften karıştı" diyen Öztürk, şöyle devam etti: "Bu nedenle anketlerin itibarında biraz zedelenme oldu. Bu sene anketler çok önemli bir etken olarak aday seçiminde kriter olmayabilir."

SEÇMEN BÖYLE Mİ DÜŞÜNÜYOR?.. 

Öztürk yazısında şu ifadelere de er verdi: "Evet bir değişim sancısı yaşıyor AK Parti. Ne yönde olacağı konusunda farklı talepler ve tavırlar var. Her şey adayların açıklanmasıyla net bir şekilde anlaşılacak. AK Parti-MHP ittifakı gerçekleştiği takdirde, her iki partinin de eli rahatlayacak. Bu durumda değişim talepleri beklenildiği gibi çok dikkate alınmayabilir. Seçmen de böyle mi düşünüyor? Çok emin değilim."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar