GÜNDEM

Kemal Öztürk ve Adil Gür 'mesleği bırakırım' polemiği nedeniyle tekrar karşı karşıya geldi

A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür'ün "KKTC'de Ersin Tatar kazanırsa mesleği bırakırım" dediği iddiasını gündeme getiren Habertürk yazarı Kemal Öztürk, Habertürk TV'deki Türkiye'nin Nabzı programında Adil Gür ile tekrar karşı karşıya geldi.

Kemal Öztürk ve Adil Gür 'mesleği bırakırım' polemiği nedeniyle tekrar karşı karşıya geldi

Habertürk gazetesi yazarı Kemal Öztürk'ün dünkü yazısında gündeme getirdiği, "Adil Gür, KKTC seçimleri için Ersin Tatar kazanırsa mesleği bırakırım, dedi" iddiası üzerine Habertürk TV canlı yayınında Adil Gür ile karşı karşıya geldi.

Programda konuya ilişkin görüşlerini açıklamaları için sırayla söz alan ikili şunları söyledi;

ADİL GÜR: ŞAHSİ KANAATİMDİ YANILDIM

''Cumhuriyetçi Türk Partisi Akıncı'yı destekleyeceğini açıklamıştı bu sonuca göre Akıncı kazanır demiştim. Mart ayından beri zaten Kıbrıs'a gitmemiştim. Evet bir oran verdim ama bu bir araştırma sonucu değildi. Şahsi kanaatimdi yanıldım kabul ediyorum. Kemal Öztürk'ü arayıp neden böyle bir haberi yazdığını sordum. Özür dileyip kusura bakma dedi. Sosyal medyada vatan haini Adil Gür şeklinde haberler olduğunu görünce açıp yazıyı okudum. İlk defa bir haysiyet cellatlığı ile karşı karşıya kaldım. Bir gazeteci bilgi ve belgeyle konuşur.''

ADİL GÜR NEDEN İTİRAZ ETMEDİ?

Daha sonra programda Kemal Öztürk'ün yazısının ilgili bölümünü okuyan Adil Gür, neden yazıya itiraz etmediğini anlattı. 'Benim sırtımdan bir algı yaratmaya çalıştı. Ben bu algının içinde olamam' diyen Adil Gür Kıbrıs seçimleriyle ilgili Erdoğan'ın adını bile ağzına almadığını ifade etti. Vatan haini olmakla itham edildiğini aktaran Adil Gür 'araştırma şirketini bırakmaktan korktuğumu düşünüyorlar ama bu işi çok severek yapmıyorum ve inadına yapmaya devam edeceğim' şeklinde konuştu.

KEMAL ÖZTÜRK: Ben yalancı olmuş oluyorum'Ersin Tatar'ın kazanma ihtimali yok kazanırsa ben bu mesleği bırakırım ve bir daha televizyonlara çıkmam' dediniz. Bu cümleleri bana sarf ettiniz mi diye soran Kemal Öztürk, Adil Gür'den ise 'hayır' cevabını aldı. Bu durumda ben yalancı olmuş oluyorum diyen Öztürk şöyle devam etti; ''Siz bana bunu niye yazdınız dediğinizde ben sizi üzdüğüm için özür diledim. Sizi üzdüysem yazıyı düzelteyim dedim. Siz ise rahatça bir muhabbet edemeyecek miyiz, neden yazıyorsun bu yazıyı diye sitem ettiniz. Bana yazıyı çıkarın, yalan yazıyorsunuz demediniz.''

VEYİS ATEŞ ARAYA GİRDİ

İki ismin birbirlerini doğruyu söylememekle suçlaması ve tartışmanın bir türlü sonlanmaması üzerine araya giren programın moderatörü Veyis Ateş, artık konunun bir yere bağlanması gerektiğini söyledi.

KEMAL ÖZTÜRK ÇOCUKLARI ÜZERİNE YEMİN ETTİ

Adil Gür'ün ısrarla kendisinin söylemediği sözleri haberleştirdiğine vurgu yapması ve yalancılıkla suçlaması üzerine tekrar söz alan Öztürk, bu ifadelerin gerçek olduğunu ve Adil Gür tarafından kendisine söylenildiğini aktararak, 'Namusum, şerefim ve 3 çocuğum üzerine yemin ediyorum o cümleleri sarf ettin ve bende yazdım, yalan yazmadım' ifadesini kullandı.

Yorumlar 1 yorum