GÜNÜN TELEVİZYONCUSU

Kayhan Karaca

NTV

Kayhan Karaca

Fransa'nın güneyindeki Nice kentinde bir kamyon, 14 Temmuz Ulusal Gün kutlaması yapan kalabalığın içine daldı. Nice'teki saldırıda 84 kişinin hayatını kaybettiği, en az 100 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Fransa'nın Nice kentinde milli gün kutlamaları sırasında saldırı oldu. Nice kentinin ünlü caddesi "Promenade Des Anglais" de toplanan kalabalığın üstüne, TSİ saat 00.00 sıralarında, kamyonla saldırı gerçekleştirildi.

Saldırıda 84 kişinin öldüğü ve 40'ı ağır 100'den fazla kişinin de yaralandığı açıklandı. Yaralılar arasında çok sayıda çocuğun bulunduğu ifade edildi.

Valilik, kamyonun içindekilerin halkın üzerine ateş açtığını bildirdi. 

Polis, kalabalığın içine dalan kamyona operasyon düzenleyerek saldırganı öldürdü. 

FRANSIZ BASINI: SALDIRGAN 31 YAŞINDA BİR TUNUSLU 

Fransız basını, saldırganın 31 yaşında Nice'te yaşayan Tunus kökenli bir Fransız vatandaşı olduğunu duyurdu. Ayrıca, Fransız basını kamyonda önemli miktarda bomba, mühimmat ve silah ele geçirildiğini belirtti.

90 KİLOMETRE HIZLA KALABALIĞA DALDI

15 metre uzunluğundaki kamyonun saatte 90 kilometre hızla kalabalığın arasına daldığı ve 2 kilometre ilerlediği ifade ediliyor.

Saldırının olduğu yere çok sayıda ambulans sevk edildi.

Görgü tanıkları, kamyondan kalabalığın üzerine ateş açıldığını ifade ediyor.

Dün gece yaşanan olayları ve sonrasındaki gelişmeleri anlık bir şekilde anlatan NTV Strazburg Temsilcisi Kayhan Karaca, bağlantıları, yorumları ve bilgilendirmesi ile günün televizyoncusu oldu.