TV HABER

Kanal D'ye yeni ortak geliyor; işte anlaşmanın detayları

Kanal D'nin Şili’nin 1990’da kurulan ilk özel televizyonu Mega TV’yle bir ortaklık anlaşması yaptığı ortaya çıktı.

Kanal D'ye yeni ortak geliyor; işte anlaşmanın detayları

Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu, Kanal D'nin Şili'nin ilk özel televizyonu MEGATV'yle ortaklık anlaşması yaptığını köşesine taşıdı..

Kanal D’nin Latin yapımcılarla 10 saatlik küçük diziler çekme isteği olduğunu belirten Koloğlu "Ancak bu diziler Kanal D'de yayınlanmayacak" dedi.İşte Sina Koloğlu'nun bugünkü yazısından bir bölüm:

KANAL D’YE ŞİLİLİ ORTAK

Latin Amerika’nın televizyon sektörü fuarı Mip Cancun, 15-17 Kasım tarihleri arasında Meksika’nın Cancun şehrinde yapıldı. Burada pek konuşulmuyor ama Türk dizi sektörü sadece proje satmak için değil, dizi yapmak üzerine de anlaşmalar  yapıyor. Bu fuarda Kanal D epey etkili oldu.

Mesela, ‘150 pazara dizi satan Kanal D’nin Latin Amerika’da ortak aradığı’ yönünde haberler yer almış. Hatta bu iş daha bir elle tutulur duruma gelmiş. Kanal D, Şili’nin 1990’da kurulan ilk özel televizyonu Mega TV’yle bir ortaklık anlaşması yapmış.

Kanal D’nin Latin yapımcılarla 10 saatlik küçük diziler çekme isteği var. Bu projelerin bir özelliği de Kanal D’de yayınlanmayacak olması.Yani büyük oranda Latin piyasasına çalışılacak. Akıllı iş! 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar